تبلیغات
وبلاگ رسمی حمید علیمی - مطالب شهریور 1397

وبلاگ رسمی حمید علیمی

بنیانا اولین گوساله شبیه‌ سازی DNA است که در ۲۰ تیر ۱۳۸۸ در پژوهشکده رویان اصفهان به دنیا آمد. برای اطلاعات تکمیلی.. ادامه مطلب را دنبال نمایید..

بنیانا اولین گوساله شبیه سازی شده در خاورمیانه

شبیه سازی چیست؟

کلمه کلون‌سازی معمولا برای اشاره به فرآیندی مورد استفاده قرار می‌گیرد که با اصطلاحی فنی‌تر به آن "انتقال هسته سلول سوماتیک یا جسمی" می‌گویند. در این فرآیند DNA (مجموعه فام‌تن‌ها) از سلول یک حیوان بالغ (مثلا یک گاو) که "اهداکننده" نامیده می‌شود، استخراج می‌شود (معمولا یک سلول پوستی که با نمونه برداری به دست می‌آید) و به درون سلول تخمک حیوان مشابه، مثلا یک گاو دیگر تزریق می‌شود.

شبیه سازی با استفاده از DNA
هسته این سلول تخمک، قبلا خارج شده است؛ بنابراین DNA سلول اهداکننده ماده ژنتیکی همین تخمک است که در حین تکثیر سلول مضاعف خواهد شد. سپس جنین یا رویان جدیدی که به این صورت تشکیل می‌شود، با الکتریسیته تحریک می‌شود تا تکثیر سلولی در آن آغاز شود. زمانی که به یک بلاستوسیست (یک رویان به صورت یک توده سلولی که پس از لقاح تخمک تشکیل می‌شود) تبدیل شد، این رویان به رحم مادر جایگزین منتقل می‌شود. 
نوزاد حاصل یک کپی ژنتیکی مشابه با حیوان اهداکننده خواهد بود. گاو‌ها بیش از سایر حیوانات مورد همانندسازی قرار گرفته‌اند، زیرا به دست آوردن تخمک از گاو کمی آسانتر از حیوانات دیگر مانند خوک است.
 

مراحل شبیه سازی موجود زنده 

۱. هسته زدایی از تخمک گیرنده 
۲. انتقال سلول دهنده به درون تخمک گیرنده توسط میکرومانیپولاتور 
۳. ایجاد پیوستگی بین سلول دهنده و تخمک گیرنده توسط اتاقک آمیختگی 
۴. کشت رویان به دست آمده در انکوباتور به مدت ۵ -۳ روز 
۵. انتقال رویان در حال رشد به داخل رحم (مادر میزبان)

به منظور تداوم بخشیدن به قابلیت حیات سلول، منجمد کردن و نگهداری آن در دمای بسیار پایین شیوه‌ای است که دانشمندان از سال ۱۷۰۰ به کار گرفته اند. این فرآیند قابلیت حیات سلول را تا زمان نا محدودی به حالت تعلیق در می‌آورد. این فن آوری به طور معمول برای نگهداری رویان وانواع سلول و بافت‌های شبیه سازی شده انسان و حیوانات کاربرد دارد و سلول‌ها میتوانند بیش از نیم قرن قابلیت حیات خود را حفظ کنند.

شبیه‌ سازی بنیانا

بنیانا اولین گوساله شبیه سازی شده در خاورمیانه؛ بنیانا زندگی خود را همانند دیگر حیوانات شبیه سازی شده در لوله‌های آزمایشگاهی آغاز کرد و زمانی که جنین اولیه‌ی بنیانا توان رشد طبیعی خود را در روز هفتم زندگی آزمایشگاهی خود اثبات کرد، به رحم مادر جایگزین خود منتقل شد و آبستنی مادر بنیانا پنجاه روز بعد از انتقال جنین قطعی شد.

سلامت بنیانا نه تنها مهر تاییدی بر توانمندی فناوری شبیه‌سازی محققان کشور بود، بلکه محرک و دست‌مایه‌ی اصلی ادامه‌ی تحقیقات گسترده در جهت انتخاب بهترین گونه‌ی پستاندار اهلی برای شبیه سازی با هدف تولید دارو‌های نوترکیب بود. در این راستا اگر چه شبیه سازی موفق در گاو با تجربه‌ی تلخ از دست رفتن دو گوسالۀ شبیه‌سازی شده «بنیانا» و «تامینا» همراه شد، اما تجربه‌ی کاملا موفق و چشمگیر تولد بزغاله‌ی شبیه‌سازی شده موسوم به «حنا» نشانه‌ی آن بود که گونه‌ی بز بهترین گزینه برای تولید حیوانات شبیه‌سازی شده است. 

بنیانا اولین گوساله شبیه سازی شده در ایران است. این گوساله که بنیانا به مفهوم بنیادین و پایه‌ای نام گرفته، اولین تولد موفق گوساله همانندسازی شده در خاورمیانه محسوب می‌شود. تولید گوساله بنیانا در ساعت ۱۵:۳۰ روز شنبه ۲۰ تیر ۱۳۸۸ و پس از گذراندن ۲۷۰ روز کامل حاملگی با انجام عمل سزارین در مجتمع دامپروری نصر در پژوهشکده رویان اصفهان تحقق یافت. این گوساله ۵روز بعد از بدنیا آمدن به دلایل عفونتی که مشخص نیست چگونه ایجاد شده بود تلف شد.

بنیانا اولین گوساله شبیه سازی شده در خاورمیانه
تولد این گوساله حاصل یک رشته تحقیقات دامنه‌دار از سال ۱۳۸۲ در تولید انواع حیوانات مزرعه حاصل از IVF، همانندسازی و مهندسی ژنتیک بوده که منجر به تولد گوسفند شبیه‌سازی شده رویانا شده است. تولد بنیانا در نتیجه انجام حدود ۵۰ آزمایش مقدماتی، ۲۰۰ آزمایش اصلی، تولید بیش از ۲۰۰۰ جنین شبیه سازی شده و انتقال ۳۰۰ جنین به ۱۰۰ گاو گیرنده در طول مدت دو سال تحقیق بوده است.

علی رغم میزان بسیار بالای آبستنی اولیه، طی روند انتقال جنین، تعداد بسیار زیادی از این آبستنی‌ها در مرحله بسیار حساس گذر از ماه سوم حاملگی سقط شدند و پنج مورد به مرحله نهایی رسیدند که دو مورد آن‌ها در هفت و نیم ماهگی از طریق سزارین با تولد نوزاد نارس خاتمه یافتند و در نهایت این پروژه منجر به تولد بنیانا شد.

بنیانا روز ۲۰ تیرماه ۸۸ بدنیا آمد، اما متاسفانه چند روز بیشتر زنده نماند. البته حیوانات شبیه سازی به دلیل شرایط خاصی که دارند و همچنین طبیعی به دنیا نیامدن آن‌ها مستعد این دسته از مشکلات هستند. با توجه به زمان بارداری گاو که در نهایت فاصله زمانی ۲۷۰ تا ۲۸۰ روز است بنیانا در حدود ۲۷۰ روزگی به دنیا آمده بود. 

در زمان تولد بنیانا، اندام و احشاء آن کاملا سالم بود و هیچ گونه مشکلی نداشت، اما متاسفانه بعد از گذشت یک هفته از تولدش، به علت ناتوانی در برابر یک عفونت ناگهانی تلف شد.


منبع:  ستاره

نظرات() 

در این پست تمام مضرات خرما برای بدن را مشاهده میفرمایید برای دانستن این مضریات ادامه مطلب را دنبال نمایید..

مضرات خرما برای سلامتی, ارزش غذایی بالا

 

 

مضرات خرما در ایجاد مشکلات شکمی

خود خرما ممکن است باعث مشکلات شکمی نشود – مگر آنکه به آن سولفیت اضافه شده باشد – که امروزه بسیار رایج است. سولفیت‌ها ترکیب‌های شیمیایی هستند که به میوه‌های خشک شده می‌افزایند تا از آن‌ها نگهداری کند و حتی باکتری‌های مضر آن‌ها را از بین ببرد. افراد حساس به سولفیت ممکن است از واکنش‌های خاصی مانند معده درد، گاز معده، نفخ، و اسهال رنج ببرند.

 

خرما منبع بی‌نظیر فیبر است، که در کمال تعجب، می‌تواند در این مورد اثر معکوس داشته باشد. اگر قبلا فیبر کافی مصرف کرده باشید، مصرف خرمای بیش از حد به معنی مصرف فیبر بیش از اندازه نیز هست – و این هجوم ناگهانی می‌تواند به مشکلات شکمی مثل یبوست و نفخ منجر شود.

هرچند تحقیقات در این زمینه کم بوده است، اما طبق گزارش‌ها خرما در موارد خاصی اسهال را بدتر می‌کند.

 

مضرات خرما در بروز جوش‌های پوستی

میوه‌های خشک شده مانند خرما همچنین می‌توانند باعث جوش پوستی شوند، و مقصر، یک بار دیگر، سولفیت‌ها هستند. جوش زدن همچنین می‌تواند به علت کپک موجود در بسیاری از میوه‌های خشک شده باشد، که خرما هم یکی از آن‌ها است.

 

مضرات خرما در بروز حمله‌های آسمی

درباره‌ی این که مصرف خرما باعث بروز حملات آسمی می‌شود تحقیقات کافی انجام نشده است. اما چون خرما می‌تواند موجب آلرژی شود، و آلرژی‌ها نیز می‌توانند حملات آسمی را در پی داشته باشند، بهتر است افراد آسیب پذیر و مستعد از بیشتر مراقب باشند. در واقع، ۸۰٪ از افراد مبتلا به آسم به مواد انتقال یافته توسط هوا مانند کپک‌ها حساسیت دارند – کپک‌ها در میوه‌های خشک شده‌ای مانند خرما نیز یافت می‌شوند.

 

مضرات خرما برای سلامتی, ارزش غذایی بالا

 

مضرات خرما برای افزایش وزن

هر چند خرما سرشار از فیبر است، کالری و تراکم انرژی نسبتا زیادی نیز دارد- و می‌تواند به افزایش وزن بی‌سابقه منجر شود. خرما حاوی ۲.۸ کالری در هر گرم است – که به معنی آن است که خوراکی دارای تراکم انرژی متوسط است و می‌تواند به افزایش وزن منجر شود.

 

احتمال بروز هایپرکالمی

هایپرکالمی یک نوع ناراحتی است که در آن پتاسیم خون فوق‌العاده زیاد می‌شود. خرما منبع غنی پتاسیم است، و مصرف تعداد زیادی از آن می‌تواند به این ناراحتی منجر شود. پس اگر پتاسیم خون‌تان بالا است، از مصرف خرما اجتناب کنید. و از خوردن بیش از حد آن پرهیز کنید.

سطح پتاسیم ایده‌آل خون چیزی بین ۳.۶ تا ۵.۲ میلی‌ در هر لیتر است. سطح پتاسیم بالاتر از ۷ میلی مول در هر لیتر می‌تواند خطرناک باشد و به دخالت پزشکی فوری نیاز دارد.

 

مضرات پوشش مومی

مانند سایر میوه‌ها (من جمله سیب) حتی خرما نیز اغلب پوشیده از موم است. میوه‌ها اغلب پوشیده از موم هستند تا ظاهرشان بهتر شود و   ظاهری درخشان داشته باشند – بنابراین مدت زمان بیشتری دوام می‌آورند و ظاهر تازه‌ی خود را حفظ می‌کنند. درخشش خرما معمولا به خاطر افزودن موم روغنی یا اسپری شیمیایی به آن است، که هر دو آن‌ها در دراز مدت به مشکلات گوارشی شدید منجر می‌شوند.

 

ناسالم برای نوزادان

خرما برای نوزادان بیش از حد غلیظ و پرمایه است. جویدنش برای آن‌ها سخت است، و چون روده‌هایشان در حال تکامل است، ممکن است نتوانند خرما را به راحتی هضم کنند. این امر می‌تواند به دشواری‌ها و مشکلاتی منجر شود. در واقع، حتی ممکن است خرما نای نوزاد را مسدود کند و باعث خفگی او شود – پس لطفا خیلی مراقب باشید.

خرما را از دسترس اطفال دور نگه دارید حداقل تا زمانی که کمی بزرگتر شوند.

 

ایجاد عدم تحمل فروکتوز

شیرینی طبیعی خرما به خاطر فروکتوز موجود در آن است (حداقل تا حدودی). افراد بخصوصی از مشکل هضم فروکتوز رنج می‌برند، که این امر به ناراحتی به نام عدم تحمل فروکتوز منجر می‌شود. قند به درستی جذب نمی‌شود، که باعث می‌شود از سیستم گوارشی شما به صورت سالم و دست نخورده عبود کند (چون بدن قادر به تجزیه‌ی آن نیست). این ممکن است نهایتا به تولید گاز در معده و درد شکمی منجر شود، چون قند شروع می‌کند به واکنش دادن با باکتری‌های طبیعی داخل روده.

این‌ها به عوارض جانبی مصرف خرما مربوط می‌شوند. با وجود این، یکی دو حوزه هست که در آن‌ها به شفافیت بیشتری نیاز داریم.

 

مضرات خرما برای سلامتی, ارزش غذایی بالا

 

اثرات خرما بر سطح قند خون و سلامت دندان‌ها

ابتدا، سطح قند خون.

تصور می‌شود خرما، به خاطر مزه‌ی شیرینی که دارد، بر سطح قند خون تاثیر می‌گذارد. با وجود این، هیچ تحقیق منسجمی در تایید این موضوع انجام نشده است. مطالعات خاص انجام شده حاکی از آن هستند که برعکس خرما می‌تواند سطح قند خون را پایین بیاورد و حتی به درمان دیابت کمک کند! این مورد احتمالا به خاطر آن است که هرچند خرما حاوی قندهای طبیعی است، شاخص گلیسمی پایینی دارد، و از این رو ممکن است خطری ایجاد نکند.

همچنین هیچ تحقیق قابل توجهی حاکی از آن که خرما بر سلامت دندان‌ها تاثیر بد می‌گذارد وجود ندارد.

با وجود این، در چنین مواردی حتما با پزشک خود مشورت کنید.

 

و در مورد بارداری و شیردهی باید بگویم که، خرما انتخاب سالمی به حساب می‌آید. یکی از مطالعات انجام شده نشان می‌دهد که خوردن خرما در طول ۴ هفته‌ی آخر قبل از وضع حمل باعث داشتن زایمان مطلوب‌تری می‌شود. اما در آن صورت هم، مطمئن شوید که بیش از مقدار توصیه شده خرما مصرف نکنید – چون نمی‌دانیم که در چنین حالتی چه اتفاقی خواهد افتاد.

 

نتیجه‌گیری

مطالب ذکر شده به معنی آن نیست که همین حالا باید دست از خوردن خرما بکشید. عوارض حانبی وقتی رخ می‌دهند که شما عاشق خرما باشید و بیش از حد از این میوه مصرف کنید (بیش از ۱۰ عدد خرما در روز). بنابراین، میزان مصرف آن را تحت کنترل داشته باشید. شاید بد نباشد به میوه‌های دیگر هم فرصتی بدهید!

نظرات() 

چهارشنبه 28 شهریور 1397

تبلیغات جالب!!

نویسنده: آیدین رحمتی سجهرود   

تبلیغات چای طعم دار که توسط یک گروه حرفه ای روسی کشیده شده است توجه کنید..

1 2 3 4

نظرات() 

چهارشنبه 28 شهریور 1397

میز و صندلی پیوسته !

نویسنده: آیدین رحمتی سجهرود   

هنرمندی با خم کردن المنیوم میز و صندلی های پیوسته ساخته است!! برای دیدن عکس ها ادامه مطلب را دنبال کنید....

1 2 3 mono-chair_040715_01-800x1199 mono-chair_040715_02-800x1200

به اشتراک بزارید...

نظرات() 

چهارشنبه 28 شهریور 1397

5نوع همبرگر خوشمزه!!!

نویسنده: آیدین رحمتی سجهرود   

همه مان میدانیم که به خاطر اتلاف وقت تمام همبرگر های مان را از بیرون خریداری مینماییم . ولی شمایی که وقت دارید چرا برای خودتان درست نمیکنید؟ 

برای اموزش این همبرگر های خوشمزه ادامه مطلب را دنبال کنید....


زمانی بود وقتی هوس خوردن بعضی از غذاها که به سرمان می‌زد باید ماشین را آتش می‌کردیم و راه می‌افتادیم به سمت آن رستورانی که در پخت آن غذای خاص تخصص داشت. حالا همه چیز فرق کرده. تخصص وارد خانه‌های ما شده است. باور ندارید؟

به عنوان مثال همین درست کردن همبرگر؛ از وقتی یادمان است همبرگر را در همبرگر فروشی می‌خوردیم و بعد از آن هم از همبرگرهای آماده کارخانه‌ای استفاده می‌کردیم، ولی حالا خودمان می‌توانیم دست به کار شویم و خوشمزه‌ترین همبرگرها را با همین دستان هنرمند‌مان بپزیم.

1) برگر سیب زمینی و عدس

20 نوع برگر متنوع و خوشمزه (2)

یک پیمانه عدس را بپزید و داخل سبد بریزید تا آب اضافی‌اش گرفته شود، سپس آن را خوب له کنید. دو عدد سیب‌زمینی را بپزید، پوست بگیرید و له کنید. عدس پخته و سیب زمینی‌های له‌شده را همراه با سیصد گرم گوشت قرمز چرخ‌کرده داخل ظرفی بریزید.

یک عدد پیاز رنده‌شده بدون آب، یک حبه سیر له‌شده، یک قاشق چای‌خوری پودر زیره، دو قاشق سوپ‌خوری گشنیز خردشده، دو قاشق سوپ‌خوری نعنای خردشده، نصف پیمانه پنیر فتای ریز خردشده، دو عدد تخم‌مرغ و به میزان لازم نمک و فلفل هم اضافه کنید.

مواد را خوب با هم مخلوط کنید تا مایه برگر آماده شود. مقداری از مخلوط را بردارید و گرد کنید، سپس آن را فشار دهید تا شبیه برگر شود. هر تعداد که می‌شود برگرها را به همین شکل آماده کنید.

در یک تابه مقداری روغن بریزید و روی حرارت قرار دهید تا داغ شود، سپس دو طرف برگر‌ها را داخل آن سرخ کنید. برگرهای آماده را داخل نان‌های همبرگری قرار دهید و همراه با سس باربکیو و سبزیجات مورد علاقه‌تان سرو کنید.


2 ) سویا برگر پنیری

20 نوع برگر متنوع و خوشمزه (2)

چهارصد و پنجاه گرم سویا را حدود یک ساعت خیس کنید، سپس داخل سبدی بریزید. وقتی کاملا خشک شدند آن‌ها را چرخ کنید یا داخل غذاساز کاملا له کنید. سویای له‌شده را داخل ظرفی بریزید. دو عدد پیاز رنده‌شده، دو عدد تخم‌مرغ، یک قاشق چای‌خوری پودر سیر، یک قاشق چای‌خوری پودر زیره، یک‌چهارم قاشق چای‌خوری پودر جوز هندی و مقداری نمک و فلفل هم بریزید. یک قاشق سوپ‌خوری ترخون خرد‌شده هم اضافه کنید. مواد را خوب ورز دهید.

اگر مایه برگر شل بود، مقداری پودر سوخاری اضافه کنید و به ورز دادن ادامه دهید. مقداری از مایه را بردارید و روی کاغذ روغنی یا کیسه فریزر به شکل برگر درآورید. هر تعداد که می‌شود برگر‌ها را به همین شکل آماده کنید

برگر‌ها را یک ساعت داخل یخچال قرار دهید، سپس آن‌ها را داخل تابه در مقداری روغن سرخ کنید. وقتی دو طرف برگر‌ها سرخ شدند، دو ورقه پنیر گودا روی هر کدام از آن‌ها قرار دهید و صبر کنید تا کمی آب شوند، سپس برگرهای پنیری را داخل نان همبرگری قرار دهید. چند برگ کاهو و مقداری خیارشور و گوجه‌فرنگی خردشده هم داخل نان بریزید. برگرها را با سس باربکیو سرو کنید.


3 ) برگر تن ماهی

20 نوع برگر متنوع و خوشمزه (2)

چهارصد و پنجاه گرم تن ماهی را که از قبل به مدت بیست دقیقه جوشانده‌اید داخل ظرف مناسبی ریز خرد کنید. یک عدد سفیده تخم‌مرغ، سه عدد پیازچه خرد‌شده، دو قاشق چای‌خوری زنجبیل رنده‌شده، یک و نیم قاشق سوپ‌خوری سس سویا، یک قاشق چای‌خوری سس خردل و به میزان لازم نمک و فلفل هم بریزید. مواد را خوب ورز دهید تا مایه برگر آماده شود.

مایه را به چهار قسمت تقسیم کنید و هر قسمت را به شکل برگر درآورید. برگرها را روی کباب‌پز، باربکیو یا داخل تابه آماده کنید، سپس آن‌ها را داخل نان‌های همبرگری قرار دهید و همراه با چند برگ کاهو، مقداری خیارشور و گوجه‌فرنگی خردشده سرو کنید. برای این برگر می‌توانید از سس فرانسوی استفاده کنید.


4 ) چیز برگر مکزیکی

20 نوع برگر متنوع و خوشمزه (2)

ششصد گرم گوشت قرمزچرخ‌کرده را داخل ظرفی بریزید. یک عدد تخم‌مرغ، یک‌چهارم پیمانه بلغور ذرت نیمه‌آماده، یک‌چهارم پیمانه پنیر چدار رنده‌شده، سه قاشق سوپ‌خوری فلفل سبز خردشده، یک‌چهارم پیمانه گشنیز خردشده، یک قاشق چای‌خوری پودر سیر، یک قاشق چای‌خوری پودر پیاز، یک دوم پیمانه فلفل پاپریکا، یک دوم پیمانه پودر زیره و به میزان لازم نمک و فلفل هم اضافه کنید. مواد را خوب ورز دهید تا مایه برگر آماده شود. مایه را به چهار یا شش قسمت مساوی تقسیم کنید و هر قسمت را به شکل برگر درآورید

برگر‌ها را روی کباب‌پز یا باربکیو کباب کنید. آن‌ها را همچنین می‌توانید داخل تابه همراه با مقداری روغن سرخ کنید. وقتی دوطرف برگرها آماده شدند، یک ورقه پنیر چدار یا گودا روی آن‌ها قرار دهید تا کمی آب شوند، سپس آن‌ها را داخل نان همبرگری قرار دهید. یک عدد آووکادو را رنده کنید و روی برگرها بریزید. چند تکه گوجه‌فرنگی و مقداری کاهوی خرد‌شده هم داخل نان قرار دهید. ساندویچ‌ها را با سس موردنظرتان سرو کنید.


5) مینی چیکن برگر زنجبیلی

20 نوع برگر متنوع و خوشمزه(3)

دویست گرم فیله مرغ را خرد کنید و داخل غذاساز بریزید. دو حبه سیر خرد‌شده، دو عدد بپیازچه خرد‌شده، یک قاشق سوپ‌خوری زنجبیل خردشده، یک و یک دوم قاشق چای‌خوری پودر کاری و یک‌چهارم پیمانه گشنیز خرد‌شده را هم داخل غذاساز بریزید و دستگاه را روشن کنید تا مواد کاملا خرد شوند. یک عدد سفیده تخم‌ مرغ و به میزان لازم نمک و فلفل هم اضافه کنید.

مخلوط را داخل ظرفی بریزید و خوب ورز دهید تا مایه برگر آماده شود. حدود دو قاشق سوپ‌خوری از برگر را بردارید و آن را به شکل برگر کوچک درآورید. با این مقدار ده عدد برگر خواهید داشت. برگرها را داخل روغن سرخ کنید. یک دوم پیمانه سس مایونز را با دو قاشق چای‌خوری رنده پوست لیمو و دو قاشق سوپ‌خوری آبلیمو مخلوط کنید.

نان همبرگری‌های کوچک را آغشته به سس لیمویی کنید، سپس برگر‌ها را داخل نان‌ها قرار دهید. مقداری مخلوط گشنیز و کاهوی خرد شده روی هر برگر قرار دهید، سپس آن‌هارا با بقیه سس سرو کنید.

نظرات() 

گروهی از پژوهشگران در حال کار روی نوعی باتری هستند که می تواند نیاز کاربران به شارژ مدام تلفن های همراه را به حداقل برساند.

به نقل از نیوزویک، در حال حاضر مطالعاتی در حال انجام است تا از طریق روشی جدید گوشی را درعرض چند دقیقه شارژ کرد.

این اتفاق به لطف ماده جدیدی موسوم به “اکسید تنگستن نایوبیوم” انجام خواهد شد که می تواد در حکم یک پدیده شگفت انگیز برای کاربران موبایل در سراسر جهان در نظر گرفته شود.

به طور معمول همه اتری ها از یک الکترود مثبت و یک الکترود منفی و البته یک الکترولیت تشکیل شده اند. هنگامی که یک باتری به منبع الکتریکی متصل می شود، یون لیتیوم از الکترود مثبت استخراج می شود و از طریق یک ساختار کریستالی در الکترود منفی ذخیره می شود.

همانطور که همه ما می دانیم، این روند می تواند ساعت ها طول بکشد. بنابراین دانشمندان دانشگاه کمبریج برای پیدا کردن چگونگی تسریع این روند انتقال انرژی در تلاشند. آنها معتقدند که ماده موسوم به اکسید تنگستن نایوبیم میتواند کلید حل این مشکل باشد.

اما در کنار سرعت شارژ بالاتر، این جالب است که بدانیم با این روش می توان در حفظ محیط زیست و بالاتر بردن عمر گوشی های هوشمند و لپ تاپ ها نیز نقشی پررنگ داشت.

نظرات() 

ترفند ساده برای درمان جوش چرکی

جوش های چرکی معظلی است که متاسفانه بیشتر جوانان را درگیر می کند و این طبیعی است که به دنبال امتحان هر راهی باشند تا دوباره سلامت پوست خود را بدست آورند.

همه ی ما تقریبا جوش های چرکی را چه در دوران بلوغ و چه بعد از آن تجربه کرده ایم. جوش های چرکی به دلیل ظاهر زننده ای که به صورت می دهند افراد را مجبور به امتحان هر راهی می کنند تا از شر آن ها خلاصی یابند. بروز جوش های چرکی علت های مختلفی می تواند داشته باشد از قبیل: تغییرات هورمونی، کم خوابی، استرس، رژیم غذایی غلط و ... در این مقاله ترفند های برای درمان جوش های چرکی شرح داده خواهد شد.
جوش چرکی چیست؟

جوش چرکی شکل جدی‌تری از جوش است که سبب به وجود آمدن کیست‌ها و برآمدگی‌های بزرگ و ملتهب روی صورت می‌شود. برخلاف شکل‌های خفیف‌تر جوش، جوش چرکی بسیار دردناک است و زمانی ایجاد می‌شود که چربی و سلول‌های مرده‌ی پوست به طور عمیق در فولیکول مو یا منافذ پوست نفوذ می‌کنند. با پارگی منافذ زیر پوست، التهاب به سمت بافت اطراف پوست رها می‌شود. این واکنش زنجیره‌ای در پوست ادامه پیدا می‌کند، التهاب گسترده‌تر می‌شود، باکتری‌های مولد جوش رشد می‌کنند و جوش در تمام ناحیه پخش می‌شود. پوست بدن برای جلوگیری از پخش شدن التهاب، یک کیست دور آن منطقه ایجاد می‌کند. جوش چرکی معمولا در دوران بلوغ در پسرهای جوان ایجاد می‌شود، اما می‌تواند در بزرگسالی (به‌ویژه هنگامی که تعادل هورمونی به‌هم می‌خورد) نیز ادامه پیدا کند. در خانم‌های بزرگسال معمولا جوش چرکی در دوران قاعدگی ایجاد می‌شود. فک و چانه بیشترین مناطق تحت تأثیر جوش هستند.
علت ایجاد جوش

1- اگر جوش‌ها در قسمت وسط چانه بروز می‌کنند، باید به رژیم غذایتان شک کنید. معمولا افرادی که رژیم غذایی غیر متعادل و نامناسب دارند، در این ناحیه دچار جوش می‌شوند. مشکلات روده‌ای در این نوع جوش زدن تاثیر به سزایی دارد.

2- جوش زدن در قسمت 2 سمت اطراف چانه هم ممکن است به دلیل مشکلات و به هم ریختگی‌های هورمونی باشد. معمولا در زمان بارداری، قاعدگی، یائسگی و بلوغ این جوش‌ها بیشتر ظهور می‌یابند.

3- یک علت دیگر جوش در این ناحیه، عصبی بودن، خواب کم و مصرف زیاد قهوه و مواد محرک است.
ترفندهایی برای درمان جوش چرکی
جوش چرکی را نترکانید

هرگز به جوش‌هایتان دست نزنید و محتویات آنها را خارج نکنید. ضایعات ناشی از جوش چرکی عمیق و عفونی است و کندن آن می‌تواند دوره‌ی درمان را از چند روز به چند هفته افزایش دهد. علاوه‌برآن، با این کار فقط جوش را دردناک‌تر و ناخوشایندتر می‌کنید. ترکاندن جوش سبب پخش شدن عفونت و سرایت آن به بخش‌های دیگر پوست می‌شود. حتی ممکن است جای خالی آن برای همیشه باقی بماند.
از یخ استفاده کنید

قطعه‌ای یخ را چندین بار به‌طور مستقیم روی جوش خود قرار دهید تا رگ‌های خونی کوچکی که کیست دردناک اطراف جوش را تغذیه می‌کنند منقبض شوند. یخ کمک می‌کند تا بلافاصله اندازه و قرمزی جوش کاهش پیدا کند.
حوله و رو بالشی خود را تمیز نگه دارید

حوله، روبالشی یا هر چیز دیگری که به طور مستقیم با صورت‌تان در تماس است، باید مرتب شسته یا عوض شود. برای شستن آنها نیز به‌جای استفاده از شوینده‌های قوی از صابون‌های طبیعی و غیرمعطر استفاده کنید.
رژیم غذایی مناسب برای جوش های چرکی

لبنیات معمول موجود در بازار: به‌طور کلی، محصولات لبنی مانند شیر، پنیر و بستنی حتی در افرادی که منع مصرف لاکتوز ندارند، به‌سختی در دستگاه گوارش هضم می‌شوند. برای اینکه ببینید لبنیات در ایجاد جوش‌های چرکی‌تان نقش دارند یا خیر، به مدت دو هفته مصرف آن را کاهش دهید. پس از دو هفته، نتیجه را بررسی کنید و اگر احساس کردید که جوش‌هایتان بهتر شده‌اند، لبنیات را حذف کنید یا مصرف آن را به میزان چشمگیری کاهش دهید.
شکر: شکر و سایر مواد غذایی پرقند (مثل نان و پاستا) می‌تواند میزان التهاب بدن‌تان را بدتر کند. التهاب بیشتر، سبب افزایش جوش چرکی می‌شود. مصرف بیش از حد شکر و غلات می‌تواند سبب افزایش مخمر و باکتری‌های بدن شود و جوش صورت را بدتر کند. سعی کنید از شیرین‌کننده‌های طبیعی استفاده کنید.
کافئین و شکلات: تحقیقات زیادی نشان داده‌اند که ارتباطی بین مصرف کافئین و جوش وجود ندارد. از طرفی، شکی نیست که مصرف کافئین تأثیر مستقیم روی تعادل هورمونی دارد. مصرف بیش از اندازه‌ی کافئین می‌تواند میزان کورتیزول (هورمون استرس) بدن را بالا ببرد. با کاهش مصرف انواع مختلف کافئین مثل قهوه، چای یا شکلات تعادل هورمونی بهتر و جوش‌های چرکی کمتر خواهید داشت.
غذاهای فراوری‌شده: مصرف غذاهای کم‌فیبر و فراوری‌شده روی دستگاه گوارش و در نتیجه روی پوست تأثیر منفی می‌گذارد. وعده‌های غذایی فراوری‌شده مثل گوشت ‌یخ‌زده، غلات فراوری‌شده و غذاهای تهیه‌شده در مایکروویو، تغییر نامناسبی در باکتری‌های داخل دستگاه گوارش ایجاد می‌کنند. این افزایش التهاب باعث می‌شود که جوش چرکی در بدن‌تان ایجاد شود و وضعیت جوش‌های موجود را بدتر کند.
غذاهای سرخ‌شده و فست فود ها: این نوع غذاها هم فراوری‌شده هستند و فیبر بسیار کمی دارند. علاوه‌براین، این محصولات دارای موادی هستند که باعث التهاب می‌شود. از جمله‌ی این مواد می‌توان به روغن‌های هیدروژنی، نمک، مواد شیمیایی و طعم‌دهنده‌ها اشاره کرد.

آرامش داشته باشید

استرس به‌تنهایی عامل ایجاد همه‌ی مشکلات پوستی به ‌ویژه جوش است. استرس باعث آزادشدن هورمون‌هایی در بدن‌تان می‌شود که جوش‌ها را بدتر می‌کند. هرچه آرامش بیشتری داشته باشید پوست بهتر و زیباتری خواهید داشت. استفاده از روش ها طبیعی برای رهایی از استرس می‌تواند به بهبود پوست‌تان کمک کند.
به اندازه کافی بخوابید

داشتن خواب کافی در طول شب می‌تواند به سلامت کلی شما مثل تعادل سطح هورمونی و کاهش التهابات مرتبط با جوش چرکی کمک کند.

نظرات() 

 میوه و سبزیجات آبرسان تر از آب!

میوه ها و سبزیجات سرشار از آب هستند که در این روزهای گرم می توانید با خوردن اهنا برای ابرسانی به پوستتان استفاده کنید. برخی از این میوه ها و سبزیجات حتی از آب نیز آبرسانتر هستند.

میوه ها و سبزیجات سرشار از آب هستند که در این روزهای گرم می توانید با خوردن اهنا برای ابرسانی به پوستتان استفاده کنید. برخی از این میوه ها و سبزیجات حتی از آب نیز آبرسانتر هستند.
میوه ها و سبزی های آبرسان

اگر زیاد تمایلی به نوشیدن آب ندارید، نگران نباشید. بررسی ها نشان داده اند که خوردن برخی میوه ها و سبزی ها می تواند به اندازه نوشیدن آب به بدن آبرسانی کند. به نظر می رسد که الکترولیت، مواد مغذی و مواد معدنی به بدن کمک می کنند تا آب را حفظ کرده و از آن استفاده کنند.
خواندن مطلب را ادامه دهید تا میوه ها و سبزی هایی را که بیشترین آبرسانی را به بدن می کنند، بشناسید. موارد معرفی شده را در تابستان در یخچال خود نگهداری کنید.
میوه ها و سبزی های آبرسان : گل کلم

گل کلم دارای کربوهیدرات کم است که می توانید آن را به اسموتی خود اضافه کنید تا غلظت آن را افزایش دهید یا می توانید خرد شده آن را با یک تخم مرغ ترکیب کنید تا یک خمیر پیتزای بدون گلوتن تهیه کنید. گل کلم دارای طعم کمی است، بنابراین به راحتی با ادویه های مختلف طعم دار می شود. یکی دیگر از مهم ترین خواص گل کلم میزان بالای آب در این سبزی است، بنابراین سعی کنید گل کلم را به رژیم غذایی روزانه خود اضافه کنید تا آبرسانی به بدن به بهترین نحو انجام شود.
میوه ها و سبزی های آبرسان : هندوانه

تقریبا 92 درصد هندوانه را آب تشکیل می دهد و حاوی الکترولیت هایی مانند کلسیم، منیزیم، پتاسیم و سدیم است. این میوه آبدار، شیرین و کاملا آبرسان است، به علاوه سرشار از آنتی اکسیدان هایی مانند ویتامین C، بتاکاروتن beta-carotene و لیکوپن lycopene است.
میوه ها و سبزی های آبرسان : گریپفروت

گریپفروت یک میوه تلخ و کمی شیرین است که یک انتخاب فوق العاده برای تابستان محسوب می شود. گریپفروت حاوی مقدار زیادی آب و فیبر است و در نتیجه یک میان وعده کم کالری فوق العاده محسوب می شود.
میوه ها و سبزی های آبرسان : خیار

آب خیار آخرین انتخاب برای فرونشاندن تشنگی است. خیار دارای طعم تازه ای است که با ترکیبات ضد التهابی اسید کافئیک همراه است و بدن را از داخل آبرسانی می کند.
میوه ها و سبزی های آبرسان : توت فرنگی

توت فرنگی میوه آبدار و زیبایی است که در تابستان تقریبا در همه جا یافت می شود. می توانید توت فرنگی را همراه با خوردنی های مختلف و به اشکال مختلف مصرف کنید. حدود 92 درصد توت فرنگی را آب تشکیل می دهد و علاوه بر آن آنتی اکسیدان هایی دارد که برای پوست فوق العاده است.

نظرات() 

پیش بینی تغییرات امکانات گوشی های موبایل در سال ۲۰۱۸

با افزایش ارتفاع و کاهش حاشیه پنل گوشی های میان رده، انتظار می‌رود بسیاری از گوشی های موبایل سال 2018 با صفحه نمایش کم‌حاشیه روانه بازار شوند.

اگرچه هنوز ۲۰۱۷ به پایان نرسیده، اما قصد پیش‌بینی ویژگی های گوشی های موبایل سال ۲۰۱۸ را داریم. تصور می‌کنید چه مواردی در گوشی های اندرویدی تغییر پیدا می‌کند؟

با افزایش ارتفاع و کاهش حاشیه پنل گوشی های میان رده، انتظار می‌رود بسیاری از گوشی های موبایل سال 2018 با صفحه نمایش کم‌حاشیه روانه بازار شوند. در حقیقت، چیزی که سامسونگ و شیائومی در آن پیش‌گام بودند، به یک استاندارد تبدیل خواهد شد. این موضوع باعث می‌شود تا سازندگان برای تغییر ظاهر محصولات خود بیشتر تلاش کنند.

باتری‌های بزرگ‌تر برای گوشی های موبایل سال 2018

پیش از این، ما نمونه چنین چیزی را در برخی گوشی هایی همچون اچ تی سی یو 11 پلاس، هواوی میت 10 پرو و بلک بری موشن که اخیرا معرفی شده‌اند، دیده‌ایم. با افزایش ارتفاع تلفن های هوشمند، حالا سازندگان نیز راه‌های افزایش ظرفیت باتری با حفظ اندازه آن را پیدا کرده‌اند. به همین جهت، می‌توان گفت باتری‌هایی با ظرفیت 4 هزار میلی‌آمپر ساعت، مرسوم خواهند شد.

چنین چیزی واقعا عالی است چرا که کاربران با یک بار شارژ دستگاه، تا دو روز می‌توانند از آن استفاده کنند.

یکی از سازندگان، از برش بالایی آیفون ایکس تقلید خواهد کرد

از میان شرکت‌های بزرگ، شاید در آینده شاهد عرضه محصولی مشابه از سوی اوپو باشیم. اپل به شکلی موفقیت‌آمیز برش بالایی صفحه آیفون ایکس را به نمادی در دنیای تلفن های هوشمند تبدیل خواهد کرد. به همین جهت، عرضه محصولات مشابه از سوی بسیاری از شرکت‌های چینی که همواره ید طولایی در کپی کردن طراحی اسمارت فون های مطرح بازار دارند، دور از انتظار نخواهد بود.
یکی از سازندگان از حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر استفاده می‌کند

این موضوع سرانجام اتفاق خواهد افتاد و احتمالا ما در نیمه دوم سال، شاهد عرضه محصولاتی با سنسور اثر انگشت زیر صفحه نمایش خواهیم بود. بنا بر شایعات موجود، احتمالا گلکسی نوت 9 یکی از اولین گوشی های موبایل سال 2018 خواهد بود که با چنین سیستمی عرضه می‌شود.

فراگیر شدن سیستم شارژ بی سیم

با افزایش فروش آیفون های جدید اپل و تلاش سازندگان اندرویدی برای رقابت نزدیک‌تر با این شرکت، سیستم شارژ بی سیم نیز می‌تواند همانند مقاومت در برابر آب، به یکی از ویژگی‌های پرچمداران سال 2018 تبدیل شود. هرچند، امروزه شاهد عرضه برخی محصولات میان رده با مقاومت در برابر آب و گرد و غبار هستیم.

اگر این فرضیه محقق شود، حداقل تا زمانی که کسی راه شارژ بی سیم از طریق فلز در محصولی اقتصادی را پیدا کند، بسیاری از گوشی های موبایل سال 2018 با قاب پشتی شیشه‌ای تولید خواهند شد.

پررنگ‌تر شدن هوش مصنوعی

با از راه رسیدن اندروید 8.1 و رابط‌های کاربردی برنامه‌نویسی مرتبط با شبکه‌های عصبی، در آینده شاهد رشد آرام اما مداوم هوش مصنوعی و استفاده از آن در اپلیکیشن های مختلف خواهیم بود. گفته می‌شود تراشه اسنپدراگون 845 همراه با هوش مصنوعی توسعه داده خواهد شد. به علاوه، همین حالا نیز گوگل و هواوی محصولاتی با این سیستم را روانه بازار کرده‌اند.

اما اندروید همانند یک کشتی بزرگ بوده و اپلیکیشن های مختلف برای استفاده از هوش مصنوعی، به سخت افزار و سیستم عامل به‌روز نیاز دارند. به همین جهت، فراگیر شدن هوش مصنوعی کمی زمان‌بر است.

اچ تی سی و ال جی، پیکسل های بیشتری تولید خواهند کرد

اگرچه پنل گوشی های پیکسل 2 با مشکلاتی همراه است، اما شرکای گوگل برای تولید نسل سوم گوشی های سری پیکسل تغییر نخواهد کرد. اچ تی سی حداقل برای یک سال دیگر، مسئولیت تولید پیکسل را بر عهده خواهد داشت. به علاوه، بعید است قرارداد تقریبا یک میلیارد دلاری ال جی و گوگل به سرانجام نرسد. کارشناسان امیدوارند ال جی طی 12 ماه آینده، کیفیت پنل‌های اولد خود را افزایش دهد.

انتظار می‌رود گوشی های آینده گوگل با نام‌های احتمالی پیکسل 3 و پیکسل 3 ایکس ال نیز با دوربین دوگانه و نمایشگر 18:9 تولید شوند.

انتشار اطلاعات بیشتر در رابطه با سیستم عامل Fuchsia

احتمالا برنامه‌های آینده گوگل در رابطه با سیستم عامل Fuchsia برای گوشی های هوشمند، تبلت ها و لپ تاپ ها، سال آینده مشخص خواهد شد. با این وجود، ما باز هم شاهد کاهش فروش تبلت ها در سال آینده خواهیم بود.

در شرایطی که عمر پیکسل C رو به پایان است، گوگل تنها با جایگزین کردن محصولی جدید قادر به حفظ جایگاه خود در این حوزه خواهد بود. اگر چنین چیزی محقق شود، اوایل سال آینده می‌توانیم شاهد اقدامی جدید باشیم.

سالی سرنوشت‌ساز برای اچ تی سی

گزارش‌های مالی اخیر اچ تی سی جذاب نیستند. اگرچه پرچمداران اخیر این شرکت مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته‌اند، اما تایوانی‌ها باید سال آینده را با قدرتی بیشتر آغاز کنند. شاید سرمایه‌گذاری گوگل بتواند به این موضوع کمک کند. در غیر این صورت، احتمالا پیش از تصاحب کامل توسط گوگل، بخش موبایل اچ تی سی ضعیف‌تر از همیشه خواهد شد.

تصور می‌کنید گوشی های موبایل سال 2018 چه ویژگی‌های دیگری خواهند داشت؟ آیا سال آینده شاهد استفاده بیشتر از دوربین های دوگانه در محصولات میان رده و یا حذف جک 3.5 میلی‌متری صدا از آنها خواهیم بود؟

نظرات() 

چهارشنبه 7 شهریور 1397

فال ماهانه... جذابه بخونید

نویسنده: آیدین رحمتی سجهرود   

چند کلمه برای آنهایی که امروز تولدشان است

دوست عزیزی که 7 شهریور به دنیا آمده ای، تولدت مبارک! شما شخصی با اصالت، مثبت اندیش، دارای اعتماد به نفس، سرزنده و خوش بین هستید، اما اگر می خواهید در زندگیتان موفق باشید باید به دمدمی مزاجی خود غلبه کنید. از نظر سلامتی امسال نسبت به سال گذشته برای شما سال بهتری خواهد بود، با این حال نباید نسبت به سلامت خود بی توجه باشید و اگر دارویی دارید که باید به طور مرتب مصرف کنید به هیچ وجه نسبت به آن کوتاهی نکنید. از نظر مادی امسال برای شما با فرصت هایی فوق العاده برای پیشرفت وضع اقتصادیتان همراه خواهد بود و می توانید سطح زندگیتان را به میزان قابل توجهی بالاتر برده و در رفاه بیشتری زندگی کنید. اگر می خواهید در زمینه ی حرفه ایتان موفق باشید به جای از این شاخه به آن شاخه پریدن روی انجام یک کار تمرکز کرده و مهارت های خود را در انجام آن تقویت کنید تا فرصت های شغلی بهتری برایتان فراهم شوند. اگر می خواهید در محل کارتان پیشرفت کنید اولین قدم این است که به همکاران و به ویژه مقامات مافوق خود احترام بگذارید. شما از لحاظ کاری سال خیلی شلوغی را در پیش خواهید داشت و اگر مواظب نباشید این موضوع می تواند به رابطه ی عاطفیتان لطمه وارد کرده و حتی باعث پایان یافتن آن شود! بهترین ماه های سال شهریور، آذر، فروردین و خرداد هستند.

فـال روزانـه - Daily Omen

دوستی که قرار بوده امروز به دیدارتان بیاید، ممکن است نتواند به قول خود عمل کرده و برای دیدین شما به منزلتان بیاید. ممکن است به خاطر این کار او نگران شوید، چون او فردی نیست که به قول خود عمل نکند و همیشه با شما صادق بوده است. فکر خود را بی جهت مشغول نکنید. او تصادف نکرده است. ممکن است دلیل نیامدن او ترافیک سنگین باشد. سعی کنید با دوستتان ارتباط تلفنی برقرار کنید. اگر پاسخگو نبود می توانید یک پیام کوتاه برای او بنویسید، تا وقتی در دسترس بود با شما تماس بگیرد. حال دوست شما به احتمال بسیار زیاد خوب می باشد ولی امروز نمی توانید او را ببینید. این دیدار را به روز دیگری موکول کنید.

فـال روزانـه - Daily Omen

امروز رفتن به سفر عملا غیر ممکن می باشد. ممکن است ترافیک سنگین هوایی، به تاخیر افتادن پرواز شما و یا مشکلات فنی هواپیما ها دلیل اصلی این لغو سفرها باشند. اگر با خودروی خودتان به سفر می روید، انتظار یک جاده در دست تعمیر و یا یک ترافیک سنگین را داشته باشید. با این شرایط مسیر مسدود می شود و مجبور خواهید بود ساعت ها در ترافیک بمانید و در آخر به منزلتان برگردید. اگر سفرتان زیاد مهم نیست و می توانید آن را به روز دیگری موکول کنید، امروز را در منزل بمانید. اگر هم کار مهمی دارید و باید به آن رسیدگی کنید، به همراه خود چندین موسیقی و یا کتاب به همراه داشته باشید تا هنگام انتظار، حوصله تان سر نرود.

فـال روزانـه - Daily Omen

امروز روز خوبی برای سرمایه گذاری روی هیچ چیزی نیست! سعی کنید کارهایی را که ریسک بالایی دارند انجام ندهید. بر روی پروژه هایی که نیاز به تفکر و تعمق زیادی دارند وقت زیادی صرف نکنید و پولتان را فقط در طلا، زمین، اوراق قرضه و سهام های مرغوب و بدون ریسک بالا، سرمایه گذاری کنید. به احتمال زیاد همه چیزتان را از دست نخواهید داد، ولی مدت زمان زیادی طول می کشد تا به سوددهی برسید. ذهنتان را بر چیزهایی که می دانید با ارزش هستند و اطمینان زیادی به سوددهی آنها دارید متمرکز کنید و قبل از هر گونه اقدامی با افراد کارشناس مشورت کنید. روزهای بهتری برای سرمایه گذاری و معاملات فرا خواهند رسید. صبور باشید.

فـال روزانـه - Daily Omen

امروز شریک زندگیتان احساس افسردگی می کند و ناراحت است. امروز از آن روزهایی است که مهم نیست چند بار به عشقتان امید بدهید، او باز هم افسرده و نا امید از زندگی خواهد بود و دائم نیمه خالی لیوان را می بیند. ممکن است او تمام روز را به همین حال سر کند و دائم آه و ناله کند. اجازه ندهید این عقاید او شما را تحت تاثیر قرار دهد و عصبانی نشوید. سعی کنید جنبه طنز دار موضوع را ببینید و به شریک زندگیتان کمک کنید از این شرایط خارج شود. به او اعتماد به نفس بدهید و به او ثابت کنید همیشه کنار او خواهید بود. این کارها به بهتر کردن حال او کمک زیادی خواهد کرد.

فـال روزانـه - Daily Omen

شما بسیار کنجکاو هستید و همیشه به دنبال بیشتر دانستن در مورد علایق شخصی خود هستید و مدام در مورد آنها تحقیق می کنید. امروز ممکن است مشتاق باشید در مورد یک موضوع تحقیق کنید ولی هیچ اطلاعاتی پیدا نکنید. هر قدر هم که کتابخانه ها را بگردید و یا چندین منبع اطلاعاتی را بررسی کنید، در مورد این موضوع اطلاعات زیادی به دست نخواهید آورد. زیاد با این موضوع کلنجار نروید. با این کار فقط خودتان را اذیت می کنید و در نهایت حجم عظیمی از نا امیدی برایتان باقی خواهد ماند. به جای این کار، کارهای مورد علاقه تان را انجام دهید، مثلا به تماشای تلویزیون بنشینید. حداقل با اینکار کمی خنده بر لبانتان می آید.

فـال روزانـه - Daily Omen

ممکن است امروز مجبور شوید در جلسه گروه های اقتصادی و یا شبکه ای حضور پیدا کنید. این گروه ها به صورت احزاب کوچکی کار می کنند. شما قبلا مجبور شده اید تا در جلسه های زیادی از این قبیل شرکت کنید. نباید به شرکت کردن در این جلسه ها ادامه دهید. در روزهای آینده جلسه های بیشتری نیز برگزار خواهند شد. شما از اینکه در جایی حضور پیدا کنید که از آنجا خوشتان نمی آید و یا غذایی را میل کنید که به خوردن آن علاقه ای ندارید و با کسانی معاشرت کنید که از آنها تنفر دارید، هراسانید. اگر برایتان مقدور می باشد درخواست این افراد برای حضور در جلسه ها را رد کنید. زندگی کوتاه تر از آن است که کارهایی را انجام دهید که دوست ندارید.

فـال روزانـه - Daily Omen

تأخیری که در تکمیل پروژه ی مهمی که در دست انجام دارید پیش آمده است ممکن است باعث عصبانیت و ناراحتی شما شود و حتی با وجود اینکه هر کاری که از دستتان بر می آمده است را انجام داده اید، شاید فکر کنید مشکلی که به وجود آمده به خاطر بی کفایتی شما بوده است. این مشکل به احتمال زیاد فراتر از کنترل شماست و کار زیادی در رابطه با آن از دست شما بر نمی آید و فقط باید صبر کنید. کارهای مهم زیاد دیگری در انتظارتان هستند، به آنها رسیدگی کنید و ذهنتان را از این کار منحرف کنید تا به وقتش انجام شود. اگر برای رابطه عشقی خود برنامه ای در سر دارید بدانید که فقط با رویاپردازی نمی شود پیش رفت، باید جلو بروید و هر چند کوچک، گام بردارید.

فـال روزانـه - Daily Omen

یکی از نزدیکان شما امروز به صورت بی سابقهای سکوت اختیار کرده است. به نظر می رسد که مشکل خیلی بزرگی دارد او را آزار می دهد، اما به ظاهر دلش نمی خواهد در مورد آن صخبت کند. هرچند که شما برای گوش کردن به حرف هایش و کمک به او آماده اید، اما بهتر است که او را به حال خودش بگذارید و با سوال پیچ کردن آزارش ندهید. برخی کارها و مسائل مهم پیش خواهند آمد که باعث می شوند رفتن به تعطیلاتی که خیلی دلتان می خواسته بروید و برای آن برنامه ریزی های زیادی هم کرده بودید را به تعویق بیندازید. شاید وسوسه شوید که بیخیال کارهایتان شده و سفرتان را طبق برنامه ی قبلی آغاز کنید، اما به نفعتان است که این کار را نکنید.

فـال روزانـه - Daily Omen

امروز اگر تحمل شنیدن حقایق تلخ را ندارید بهتر است سکوت کرده و سوال های اضافی نپرسید. جواب هایی که دریافت می کنید با آنچه انتظارش را دارید کاملا فرق می کنند و مجبور به ادامه بحثی خواهید شد که برایتان بسیار دشوار و غیر قابل تحمل است. اگر به فکر سرمایه گذاری در کاری هستید امروز روز خوبی برای انجام این کار نخواهد بود. نه تنها کارهای این سرمایه گذاری به سختی پیش خواهند رفت، بلکه به احتمال زیاد سودی که انتظار دارید را هم دریافت نخواهید کرد. امروز گزینه هایی که پیش رویتان هستند را با دقت بررسی کنید و با شخص مورد اعتمادی که در این زمینه اطلاعات کافی دارد مشورت کنید، روزهای بعد هم برای این کار وقت خواهید داشت.

فـال روزانـه - Daily Omen

امروز صبح که از خواب بیدار می شود آنقدر احساس افسردگی می کنید که حتی دلتان نمی خواهد رختخوابتان را ترک کنید. با این حال در خانه ماندن اصلا ایده ی خوبی نخواهد بود. حتی اگر بیکار هستید هم سعی کنید کارهایی برای انجام دادن پیدا کرده و سر خودتان را گرم نگه دارید. امروز تلاش های شما برای تماس با شریک تجاری فعلیتان و یا شخصی که قصد آغاز یک شراکت با او را دارید با مشکلاتی مواجه خواهند بود. تماس های تلفنیتان بی جواب باقی خواهند ماند و نامه ها، پیام ها و ایمیل هایتان هم باز نشده باقی خواهند ماند. اجازه ندهید که این موضوع باعث ناراحتی شما شده و یا نگرشی منفی نسبت به این شخص در شما ایجاد کند چون به زودی خودش با شما تماس خواهد گرفت.

فـال روزانـه - Daily Omen

امروز شما کمی احساس بی حوصلگی و افسردگی می کنید، به احتمال زیاد این حالت شما به خاطر روز خیلی شلوغی است که دیروز داشته اید. شاید وسوسه شوید با وجود کارهایی که در انتظارتان هستند امروز را در خانه بمانید و کمی استراحت کنید. احتمالا این کار برای شما انتخاب عاقلانه ای خواهد بود. اگر برایتان ممکن است تعطیلات آخر هفته تان را کمی زودتر شروع کنید و حتی اگر می توانید به یک سفر کوتاه دو سه روزه بروید. در غیر این صورت حداقل صبح کمی دیرتر از خواب بیدار شوید و روزتان را چند ساعت دیرتر از همیشه شروع کنید. تا بعدازظهر به احتمال زیاد حالتان خیلی بهتر خواهد شد و می توانید کم کاری صبح را جبران کنید.

فـال روزانـه - Daily Omen

شما امروز کارهایی برای انجام دادن دارید که موعدان دارد سر می رسد، اما احساس می کنید که خلاقیت لازم برای انجام آنها را در اختیار ندارید. شاید بهتر باشد قبل از اینکه خیلی دیر شود با شخصی که مسئول رسیدگی به این کار است صحبت کنید و از او وقت بگیرید، چون اگر بخواهید از سر و ته کارتان زده و آن را سر موعد تحویل دهید از نتیجه راضی نخواهید بود. امروز شما با شور و هیجان زیادی در انتظار تماس شخصی هستید که دوستش دارید، اما انتظار بی فایده است و انگار او هیچ وقت نمی خواهد با شما تماس بگیرد! نگذارید این موضوع باعث ایجاد احساس ناراحتی و عدم امنیت عاطفی در شما شود، به احتمال زیاد سرش کمی شلوغ است و تا بعدازظهر با شما تماس خواهد گرفت.

نظرات() 

چهارشنبه 7 شهریور 1397

درمان خانگی حالت تهوع

نویسنده: آیدین رحمتی سجهرود   

همه ما حالت تهوع را حتی یکبار هم تجربه کردیم یا خواهیم کرد. حالت تهوع علت های مختلفی میتونه داشته باشه و به هر حالت که باشه شما می تونید با روشهای خانگی مقداری از این حالت تهوع را بهبود بخشید. ادامه مطلب را بخوانید...

درمان حالت تهوع به روش‌های خانگی (۱)

1- مصرف نان

یکی از بهترین روش خانگی برای تهوع، نان است. من اعتقاد دارم شما این درمان را برای معده درد شنیده اید. دلیل این امر این است که نان می تواند اسید اضافی معده را جذب کند. راه دیگر برای متوقف کردن این مشکل مصرف یک فنجان شیر، یک تکه نان، یک کره بی نمک است. می توانید شیر را گرم کنید تا داغ شود، نان را تست کنید و کره را روی آن بمالید. حالا می توانید نان را در شیر بریزید و به آرامی بخورید.

2-  کمپرس سرد

آیا می دانید که کمپرس سرد بهترین روش موضعی برای درمان تهوع می باشد؟ این ساده ترین روش است که می توانید برای درمان ناراحتی معده استفاده شود. فقط نیاز به یک کمپرس خنک دارید. در حالت دراز کشیده می توانید کمپرس را زیر گردن قرار دهید، همچنین می توانید در حالت نشسته کمپرس را پشت گردن قرار دهید. هر دو موقعیت برای حل مشکل تهوع شما مفید خواهد بود.

3-  اسنک برخی میوه های منجمد

میوه ها بسیار سالم هستند و برای حالت تهوع مناسب هستند. می توانید چند تکه لیمو را برش دهید و بگذارید یخ بزند. هنگامی که احساس تهوع میکنید، فقط دراز بکشید و یک تکه لیمو را بمکید. اگر یخچال ندارید، لیموها را برش بزنید و در صورت لزوم مک بزنید. این روش معده شما را تسکین می کند و تهوع را به طور چشمگیری متوقف می کند.

4-  نوشیدن چای

چای یکی از نوشیدنی های مورد علاقه برای بسیاری از افراد است و روش خانگی مناسبی برای درمان حالت تهوع می باشد. فکر می کنم بهتر است از چای سبز، تمشک، لیمو، بابونه و چای نعناع استفاده کنید زیرا می توانید سلامت را بهبود ببخشد و تهوع را بلافاصله بعد از نوشیدن برطرف می کند. این کیسه های چای را در خانه خود نگهداری کنید و هر زمانی که نیاز دارید استفاده کنید.

5-  جوش شیرین

جوش شیرین می تواند اسید معده را به طور موثری خنثی کند و می تواند مواد چرب را که بر روی معده تاثیر می گذارد را از بین ببرد. در این روش ½ قاشق چای خوری پودر جوش شیرین را در یک لیوان آب گرم بریزید و خوب به هم بزنید. در صورت تمایل می توانید سرکه را نیز به آن اضافه کنید. مخلوط را برای تسکین درد معده و حالت تهوع مصرف کنید. علاوه بر این، می توانید جوش شیرین را با آب لیمو، برگ نعناع، چای نعناع یا سیب سرکه برای اثر بهتر مخلوط کنید. زنان باردار نباید از این درمان استفاده کنند.

درمان حالت تهوع به روش‌های خانگی (۱)

6- زنجبیل

یکی از بهترین درمان های خانگی برای تهوع است. محققان نشان دادند اجزای فعال موجود در این ادویه مانند فنول تند و روغنهای فرار بر سیستم عصبی، روده و معده تاثیر می گذارند که به نوبه خود باعث کاهش تهوع می شود. زنجبیل برای تهوع و استفراغ ناشی از بارداری مورد استفاده قرار می گیرد.

زنجبیل را دم کرده و با مقداری لیمو و عسل میل کنید.

توجه: از مصرف بیش از 3 فنجان چای زنجبیل در روز اجتناب کنید. اگر آسپیرین، داروهای ضد انعقادی یا داروهای مشابه را مصرف می کنید، از هر نوع داروهای زنجبیلی بپرهیزید.

7- نعناع

در کنار داروهای خانگی برای حالت تهوع و بیماری حرکتی، نعناع نیز قرار دارد. این گیاه اثرات آرام بخش بر روی پوشش معده دارد، که می تواند به درمان تهوع کمک کند. همچنین خواص ضد اسپاسم در نعناع می تواند به جلوگیری از گرفتگی معده کمک کند. طبق یک تحقیق در دانشگاه لیورپول در سال 1997، نعناع می تواند به طور موثر تهوع را درمان کند. علاوه بر این، برای کاهش حالت تهوع در دوران بارداری در زنان، ایمن است.

8- لیمو ترش

علاوه بر نعناع، می توانید از لیمو به عنوان درمان خانگی برای حالت تهوع استفاده کنید. اسیدهای موجود در لیمو می توانند بی کربنات را در معده ایجاد کنند که به نوبه خود باعث کاهش تهوع ناشی از گاز، آنفلوآنزا، التهاب، ناراحتی معده و سوزش سر دل می شود. علاوه بر این، لیمو می تواند سطوح pH طبیعی در بدن را متعادل کند.

9- زیره سبز

برای ترشح آنزیم های گوارشی در معده شما عمل می کند، بنابراین سیستم گوارش شما و جذب مواد مغذی مناسب بدن را ارتقا می دهد. در نتیجه، این گیاه به کاهش بیماری حرکتی، حالت تهوع و سایر علائم مرتبط کمک می کند.

10- رازیانه

علاوه بر زیره سبز، می توانید از رازیانه برای حالت تهوع و بیماری حرکتی استفاده کنید. رازیانه با جلوگیری از تشکیل گاز در دستگاه گوارش به کاهش گاز کمک می کند. این گیاه به کاهش حالت تهوع کمک می کند. رازیانه برای استفاده زنان باردار مناسب است، اما نباید به مقدار زیاد مصرف شود.

11- سرکه سیب

علاوه بر این، سرکه سیب برای هضم غذا بسیار مفید است. این سرکه برای کمک به سیستم گوارش مناسب بوده و به درمان اختلالات مرتبط با معده کمک می کند.

درمان حالت تهوع به روش‌های خانگی (۱)

12- دارچین

با مواد شیمیایی به نام catechins پر شده است که می تواند به طور موثر به درمان حالت تهوع کمک کند. علاوه بر این، دارچین برای تحریک معده تسکین دهنده است. علاوه بر این، این گیاه می تواند به درمان تهوع ناشی از ریفلاکس اسید، گاز و سوء هاضمه کمک کند. این ماده می تواند به کاهش استفراغ کمک کند.

13- تخم بادیان

می تواند به طور طبیعی به تهوع و استفراغ کمک کند. تخم بادیان در واقع سیستم گوارش را تسکین می دهد و باعث کاهش حالت تهوع می شود.

14- گل بابونه

در کنار داروهای خانگی برای حالت تهوع، بابونه حاوی ترکیبات آرام بخش است که به عضلات بدن شما کمک می کنند و باعث کاهش استفراغ و درد شکمی می شوند و تهوع را کاهش می دهد.

15- پیاز

هنگامی که احساس تهوع میکنید، باید از پیاز برای از بین بردن مشکل تهوع خود استفاده کنید.

16. آب کران بری (زغال اخته)

یکی از بهترین روش های خانگی برای تهوع، آب کران بری است که در ارائه مواد مغذی ضروری بسیار مفید است. این ماده برای جلوگیری از احساس تهوع با آرام کردن معده استفاده می شود. بنابراین، باید آب کران بری را هنگام حالت تهوع مصرف کنید. این ماده بسیار مؤثر است و دستگاه گوارش را تسکین داده و بدن را نیز هیدراته می کند.

درمان حالت تهوع به روش‌های خانگی (۲)

17- مکمل ویتامین B6 مصرف کنید

ویتامین B6 به عنوان یک درمان جایگزین برای زنان باردار که ترجیح می دهند از داروهای ضد تهوع استفاده کنند می باشد. مطالعات متعدد نشان می دهد مکمل های ویتامین B6، پیریدوکسین، به طور موفقیت آمیز به کاهش تهوع در دوران بارداری کمک می کنند.

به همین علت، کارشناسان مختلف توصیه می کنند مکمل های ویتامین B6 در دوران بارداری به عنوان درمان اولیه در برابر تهوع خفیف استفاده شود. تا 200 میلی گرم ویتامین B6 در روز در طول بارداری ایمن می باشد و تقریبا بدون عوارض جانبی می باشد.

18. کفش پاشنه بلند خود را در آورید یا نشستن

گردش خون در هنگام سرگیجه یا ضعف مشکل اساسی می باشد و سرگیجه اغلب با تهوع همراه است. برای کمک به کاهش این حالت سعی کنید از روش های زیر استفاده کنید. این روش ها به تعادل مغز و جریان خون کمک می کنند.

در اتاقی تاریک، آرام و مطلوب دراز بکشید. زیر سرتان مسطح باشد. زانوهای خود را خم کنید و نفس بکشید.
بنشینید و پشتتان به دیوار باشد، زانوها را خم کنید و سر خود را بین آنها قرار دهید. نفس بکشید.

19. تنفس خود را کنترل کنید

نفس عمیق و آهسته می تواند باعث کاهش تهوع شود. در یک مطالعه، محققان تلاش کردند تا مشخص کنند که کدام رایحه آروماتراپی در کاهش تهوع پس از جراحی موثر است. آنها به شرکت کنندگان آموزش دادند تا به آرامی از طریق بینی تنفس کنند و سه بار از طریق دهان نفس را بیرون بدهند و عطرهای مختلف را استنشاق کنند. تمام شرکت کنندگان، از جمله کسانی که در گروه پلاسیبو قرار داشتند، کاهش تهوع را گزارش کردند. این باعث شد محققان نتیجه بگیرند تنفس کنترل شده به کاهش تهوع کمک میکند.

در مطالعه دوم، محققان تأیید کردند که آروماتراپی و تنفس کنترل شده هر دو به طور مستقل باعث کاهش تهوع می شوند. در این مطالعه، تنفس کنترل شده 62٪ موارد حالت تهوع را کاهش داد. الگوی تنفسی مورد استفاده در مطالعه اخیر، شرکت کنندگان را مجبور کرد تا از طریق بینی تنفس کنند.

درمان حالت تهوع به روش‌های خانگی (۲)

20. سعی کنید عضلات خود را شل کنید:

شل کردن عضلات شما ممکن است به کاهش حالت تهوع کمک کند.  بررسی های اخیر نشان می دهد PMR یک روش موثر برای کاهش شدت تهوع ناشی از شیمی درمانی است.

راه دیگری برای کاهش تنش عضلانی از طریق ماساژ است. در یک مطالعه، یک گروه از بیماران شیمی درمانی تحت درمان 20 دقیقه ماساژ مچ دست یا پا دریافت کردند.

در مقایسه با کسانی که ماساژ نداشتند، شرکت کنندگانی که ماساژ داده شدند حدود 24٪ کمتر در معرض تهوع قرار گرفتند.

نظرات() 

در این مطلب 12 فیلم ایرانی که شانس بیشتری در برنده شدن جایزه اسکار دارند را معرفی خواهیم کرد.
اگر شما مشتاق هستید که ببینید کدام فیلم ایرانی میتواند جایزه اسکار را بگیرد ادامه مطلب را بخوانید....

«تنگه ابوقریب» به اسکار می‌رود؟

کیارستمی جزء امضاکنندگان نامه‌ای بود که در دهه ۶۰ به امام خمینی(ره)، نامه نوشته و خواسته بودند جلوی اکران فیلم‌های خارجی در سینمای ایران گرفته شود و جعفر پناهی، به‌عنوان شاگرد کیارستمی، مثل او مخالف سرسخت سینمای هالیوود و به‌طور کل سینمای مردم‌پسند و بدنه بود.

اما حتی از حضور این دو نفر در مراسم اسکار هم عجیب‌تر، محسن مخملباف به نظر می‌رسید که از اندیشه‌هایش در دهه ۶۰ گردش کرده بود و حالا «گبه» را به‌عنوان آخرین اثرش در پیشخوان داشت. او با ماجرای غم‌انگیزی که بارها به مناسبت‌های مختلف از آن یاد شده، باعث شد تا در آن سال «بچه‌های آسمان» مجید مجیدی به جشن آکادمی نرود.

این در حالی بود که رئیس کمپانی پخش‌کننده فیلم مجیدی، با نامه‌ای مکتوب به مسئولان سینمای ایران تضمین داده بود که اگر «بچه‌های آسمان» همان سال در مراسم شرکت کند، حتما اسکار را برنده می‌شود. به هرحال سمبه مخملباف پرزورتر بود و به این بهانه که چرا رئیس یک کمپانی صهیونیستی باید برای ما تعیین‌تکلیف کند، «گبه» را برای دست‌خالی برگشتن به اسکار فرستاد و فیلم مجیدی سال بعد رقیب یک اثر ایتالیایی درباره هولوکاست شد و طبیعتا ناکام ماند.

اگر به فهرست تمام فیلم‌هایی که سینمای ایران به اسکار فرستاده دقت کنیم، اصولا آثار ارسال شده سنخیت چندانی با فضای سینمای آمریکا ندارند. عباس کیارستمی، جعفر پناهی، محسن مخملباف، پرویز شهبازی، رضا میرکریمی، رسول صدرعاملی و نرگس آبیار فیلمسازانی بودند که آثارشان به اسکار فرستاده شد، در حالی که این افراد همه به سینمای روشنفکری تعلق داشتند و نهایت موفقیتی را که می‌شد از آنها توقع داشت به دست بیاورند، متعلق به فستیوال‌های هنری بود، نه مراسمی مثل اسکار. به این فهرست باید مجید مجیدی را هم اضافه کرد که تنها به دلیل نامزد شدن «بچه‌های آسمان» در اسکار سال ۹۸، بارها آثار دیگرش هم به این مراسم ارسال شدند و دست‌خالی برگشتند.

«تنگه ابوقریب» به اسکار می‌رود؟

«بدرود بغداد» که اولین و تاکنون تنها فیلم مهدی نادری هست هم به‌رغم اینکه به زبان انگلیسی ساخته شده بود، به رقابت فیلم‌های غیرانگلیسی‌زبان اسکار رفت و به اختتامیه هم دعوت نشد.

در این میان فقط اصغر فرهادی بود که وقتی «درباره الی» و «جدایی نادر از سیمین» را ساخت، مزاحمی مثل مخملباف سر راه او قرار نداشت و رفت تا با «درباره الی» به اعضای آکادمی معرفی شود و با فیلم «جدایی نادر از سیمین» تندیس بهترین کارگردانی را از این مراسم به خانه بیاورد.

سینمای ایران بعدها فیلم «گذشته» را هم از همین کارگردان به اسکار فرستاد، فیلمی که فقط یک بازیگر اصلی و یک نقش خیلی کوتاه فرعی در آن ایرانی بودند و تمام لوکیشن‌های دیگر او در فرانسه جلوی دوربین رفته بود. فیلم «گذشته» هم از اسکار ناکام برگشت و اتفاقا در آن سال سینمای فرانسه بود که تندیس بهترین فیلم غیرانگلیسی‌زبان را برنده شد. رئیس‌جمهور فرانسه در نطقی تلویزیونی که برای تبریک این اتفاق به مردم کشورش انجام داد، «گذشته» را طوری مورد اشاره قرار داد که به نظر می‌رسد اگر آن فیلم هم نامزد یا برنده جایزه می‌شد، افتخارش متعلق به فرانسه بود.

به هر حال اصغر فرهادی در پروژه بعدی‌اش سراغ بازنویسی یک نمایشنامه خارجی در فضای تهران امروز رفت و «فروشنده» را ساخت. این فیلم در حالی به اسکار فرستاده شد که بدنه سینمای آمریکا دچار چالشی بزرگ با دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور جدید این کشور شده بود و آنها برای اعلام مخالفت با قانون مهاجرتی ترامپ، به‌عنوان یکی از نمادهای سیاست‌های جدید دولتی، به فیلم فرهادی جایزه دادند.

این جایزه کاملا سیاسی بود و همه به آن معترف بودند؛ روی همین حساب دو اسکاری شدن ایران، به دل خیلی‌ها نچسبید و بعد از آن هم نسبت سینمای ایران با جشن آکادمی به همان روند پیشین برگشت.

آزمون انتخاب برای معرفی نماینده ایران در اسکار

«تنگه ابوقریب» به اسکار می‌رود؟

اینکه آیا ما هر سال فیلم مناسبی برای ارسال به جشن آکادمی داریم یا نه، می‌تواند محل بحث مستقل و مفصلی باشد؛ اما اولین نکته‌ای که در چنین زمینه‌ای جلب توجه می‌کند اینکه سینمای ایران اساسا از بین همان تولیدات سالانه‌ای که دارد هم هیچ‌وقت در انتخاب آثار ارسالی به این مراسم درست و اصولی رفتار نکرده است. در اوایل کار، این بنیاد فارابی بود که نمایندگان ایران برای حضور در جشن آکادمی را انتخاب می‌کرد اما بعدها چنین تصمیمی برعهده شورایی از سینماگران ایرانی گذارده شد. وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به این شکل تنها خودش را از تیررس پاسخ‌گویی‌ها کنار برد وگرنه شورایی که اعضای آن از طرف دولت برگزیده و تایید می‌شوند، نمی‌تواند یک شورای مردم نهاد یا صنفی باشد. به هر حال با نزدیک شدن به نیمه‌دوم سال شمسی، بحث انتخاب یک فیلم ایرانی برای ارسال به مراسم اسکار هم جدی می‌شود.

فیلمی که به این مراسم ارسال می‌شود باید حداکثر تا نیمه‌مهرماه امسال یک هفته اکران عمومی داشته باشد و بسیاری از آثاری که می‌توان آنها را گزینه حضور در این مراسم دانست، اکران‌شان را به پایان رسانده‌اند و بسیاری دیگر ممکن است تا آن زمان اکران شوند.

اگر نگاهی به آثاری انداخته شود که احتمالا می‌توانند گزینه‌های حضور ایران در این مراسم باشند و بررسی‌هایی صورت بگیرد که نشان بدهند کدام فیلم‌ها شانس بیشتری برای نامزد شدن یا جایزه گرفتن در اسکار را دارند، بعدها که خروجی هیات انتخاب ارسال فیلم ایرانی به اسکار مشخص شد، می‌شود در این مورد هم قضاوت روشن‌تری داشت که آیا این انتخاب‌ها متناسب با فضای چنین رویدادی هستند یا مصلحت‌ها و مناسبت‌هایی که به سینمای خودمان مربوط می‌شوند، در این تصمیم‌گیری موثر بوده‌اند.

آخرین مهلت ارسال و معرفی فیلم‌ها از سوی کشورهای مختلف برای رقابت در شاخه بهترین فیلم خارجی اسکار ۲۰۱۹، روز اول اکتبر ۲۰۱۹ (۹ مهرماه) اعلام شده است. همچنین براساس قوانین آکادمی اسکار تمامی فیلم‌های واجد شرایط برای رقابت در این شاخه باید بین ۹ مهر ۱۳۹۶ تا ۸ مهر ۹۷ حداقل به مدت هفت روز در سینماهای کشور مبدا اکران شده باشند. آنچه در ادامه می‌خوانید، گزینه‌های احتمالی معرفی نماینده ایران به اسکار هستند. البته دو فیلم «مغزهای کوچک زنگ زده» و «بمب؛ یک عاشقانه» تا امروز اکران نشدند و تنها یک ماه برای گرفتن حواله اکران و نمایش در سینماهای ایران فرصت دارند.


به وقت شام

«تنگه ابوقریب» به اسکار می‌رود؟

حاتمی‌کیا فیلمسازی است که سبک فنی کارها و قصه‌گویی‌اش نسبت به اکثر فیلمسازان ایرانی، شباهت بیشتری به سینمای آمریکا دارد اما او با اینکه خیلی علاقه داشت آخرین اثرش مخاطب جهانی داشته باشد، تا به حال هیچ‌وقت اهل حضور در فستیوال‌های خارجی نبوده است. شاید «به وقت شام» طلسم حضور حاتمی‌کیا را در مراسم‌های جهانی بشکند؛ ولی بعید است که رویکرد سیاسی فیلم به مذاق اهالی آکادمی خوش بیاید.


مغزهای کوچک زنگ‌زده

«تنگه ابوقریب» به اسکار می‌رود؟

هومن سیدی در بین سینماگران ایرانی به تکنیک بالا مشهور است اما چنین موردی بیشتر از آنکه نشان‌دهنده قوت تکنیکی این فیلمساز باشد، نشان می‌دهد که سینمای ایران، به‌خصوص در میان نسل جدید فیلمسازانش، دچار ضعف‌های جدی تکنیکی است. فیلم هومن سیدی شاید از لحاظ فرم و تکنیک برای اهالی سینمای ایران اثر جالبی باشد اما ارسال آن به مراسم آکادمی مثل فرستادن زیره به کرمان است!


بدون تاریخ بدون امضا

«تنگه ابوقریب» به اسکار می‌رود؟

دومین فیلم وحید جلیلی اگرچه در نسبت با اثر اولش آنقدرها شاهکار به حساب نمی‌آمد اما اثر ضعیفی هم از آب در نیامده بود؛ ولی نکته‌ای که درباره ارسال این اثر به اسکار جلب توجه می‌کند، غیر از تصویری که از ایران نشان داده و اساسا ممکن است مانع ارسالش به چنین مراسمی بشود، تلخی بیش از حد آن است. آمریکایی‌ها معمولا به پایان خوش یا قهرمانانه عادت دارند.


بمب؛ یک عاشقانه

«تنگه ابوقریب» به اسکار می‌رود؟

تمایل به فیلم ساختن در حال و هوای دهه60، چند سالی است که بین ایرانی‌ها خیلی بالا گرفته و بمب هم متاثر از چنین فضایی جلوی دوربین رفته است. به عبارتی تم عاشقانه فیلم و ارتباط آن با جنگ به قدری در جلب توجه از مخاطبان ایرانی موثر نبوده که نوستالژی ‌بازی آن با دهه60 موثر بوده است. ولی باید توجه داشت که اعضای آکادمی اسکار با دهه 60 ایران نوستالژی ندارند.


خوک

«تنگه ابوقریب» به اسکار می‌رود؟

سینمای آمریکا به هیچ‌وجه مثل سینمای ایران اهل خودزنی نیست. اینکه یک فیلم آمریکایی زیرساخت‌های سینمایی این کشور را زیر سوال ببرد، معمولا توسط لس‌آنجلسی‌ها مورد استقبال قرار نگرفته؛ «خوک» مانی حقیقی این کار را با سینمای ایران می‌کند. البته ممکن است آمریکایی‌ها از دیدن این چیزها در سینمای یک کشور دیگر به اندازه کشور خودشان عصبانی نشوند، اما ابزورد بودن فیلم حقیقی احتمالا به کام چنین مخاطبانی خوش نخواهد آمد.


فراری

«تنگه ابوقریب» به اسکار می‌رود؟

فیلم علیرضا داودنژاد ممکن است در جشنواره‌هایی مثل شیکاگو یا مونترال مورد توجه بخشی از مخاطبان آمریکای شمالی قرار بگیرد اما در حدی نیست که بتواند در اسکار هم توجهات را به خودش جلب کند.
احتمال اینکه فیلم داودنژاد جزء فهرست اولیه نامزدهای ایران برای ارسال به اسکار قرار بگیرد خیلی بالاست، ولی در آن صورت خود کارگردان هم می‌داند که چنین اتفاقی برای تکریم فیلم او بوده و نماینده نهایی ایران برای ارسال به جشن آکادمی، هر فیلمی باشد، «فراری» نخواهد بود.


دارکوب

«تنگه ابوقریب» به اسکار می‌رود؟

«دارکوب» تلخ است اما سیاه‌نمایی نمی‌کند. این فیلم برای دیده شدن در مجامع بین‌المللی اثر نامناسبی نیست و ترسی از این بابت وجود ندارد که چهره ایران را عقب‌افتاده و آشفته نشان بدهد؛ اما موضوع آن و نوع پرداخت فیلم به چنین موضوعی، آنچنان نیست که باعث شود اعضای آکادمی اسکار آن را منتخب خودشان قرار بدهند. به هر حال از ساختار فیلم مشخص است که بهروز شعیبی هنگام ساخت آن حتی نیم‌نگاهی به جشن‌ها و جشنواره‌های آن سوی آب نداشته است.


لاتاری

«تنگه ابوقریب» به اسکار می‌رود؟

کارگردانی این فیلم شباهت خاصی به آثار آمریکایی ندارد اما داستان آن به‌شدت شبیه فیلم‌های آمریکایی است. قهرمان‌های فردگرا که فراتر از قانون عمل می‌کنند و دست به کار قتل و... می‌شوند، در سینمای آمریکا به وفور قابل احصا شدن هستند و «لاتاری» هم داستانی از همین جنس دارد. اما نکته‌ای در این فیلم هست که مطلقا مانع حضور آن در جشن آکادمی می‌شود؛ امکان دارد خیلی‌ها اکران این فیلم در آمریکا را اعلام خصم با کشورهای منطقه تلقی کنند.


آن سوی ابرها

«تنگه ابوقریب» به اسکار می‌رود؟

مجید مجیدی یک فیلمساز جشنواره‌ای است اما یک بار تا نامزدی جشن اسکار هم پیش رفت و ظاهرا قرار نیست کسی این سابقه را فراموش کند. او هنوز هم هروقت که فیلمی ساخته باشد، اصلی‌ترین گزینه سینمای ایران برای حضور در جشن آکادمی قرار می‌گیرد و امسال هم «آن سوی ابرها» ممکن است چنین موقعیتی ایجاد کند. البته فیلم مجیدی می‌تواند نماینده هندوستان در جشن آکادمی هم باشد که این بستگی به طرف هندی قضیه دارد و اینکه آیا هندوستان امسال فیلم مهم‌تری برای ارسال به اسکار دارد یا خیر.


شعله‌ور

«تنگه ابوقریب» به اسکار می‌رود؟

«شعله‌ور» یک فیلم آرام و عمیق است که ویژگی‌های مثبت بسیاری دارد اما کارگردان آن تا به حال چندان اهل حضور در جشنواره‌های خارجی نبوده است. داستان یک مرد که در میانسالی فکر می‌کند در زندگی به جای خاصی نرسیده است و دچار یک‌سری بحران‌های روحی در این زمینه شده، در سینمای آمریکا هم بی‌سابقه نیست اما به درستی نمی‌شود تشخیص داد که این شباهت به آثار آمریکایی می‌تواند در مراسم اسکار به نفع «شعله‌ور» باشد یا به ضرر آن.


تنگه ابوقریب

۱۲ فیلم پرشانس ایرانی برای حضور در اسکار

«تنگه ابوقریب» شاید بهترین شانس ایران برای حضور در جشن آکادمی سال ۲۰۱۹ اسکار باشد. البته اینکه اعضای آکادمی چنین فیلمی را جزء نامزدها قرار بدهند یا نه، مساله‌ای نیست که به راحتی قابل پیش‌بینی باشد اما می‌توان مطمئن بود که از بین فیلم‌های ایرانی امسال، اثری که هم بتواند نظر شورای ارسال فیلم ایرانی به اسکار را تامین کند و هم برای آمریکایی‌ها بدیع و چشمگیر باشد، همین فیلم است. اگر چنین اتفاقی رخ بدهد، این اولین حضور سینمای دفاع مقدس در مراسم اسکار و به‌طور کل اولین حضور جدی یکی از آثار این ژانر در مجامع هنری بین‌المللی است.

نظرات() 

چهارشنبه 7 شهریور 1397

18 فیلم جذاب و کمدی

نویسنده: آیدین رحمتی سجهرود   

امروزه تمام مردم دغدغه های زیادی دارند در زندگی در شغل و... ما در این پست برای شما 18 فیلم کمدی و جذاب و جدید را انتخاب کرده ایم تا شما از ته دل بخندید و برای یک بار هم که شده دغدغه های زندگی را فراموش کنید. برای دیدن این 18 فیلم ادامه مطلب رو دنبال کنید.

۱. فیلم Rolling To You (محصول سال ۲۰۱۸)

۱۸ فیلم کمدی جذاب و بامزه برای شب‌های گرم تابستانی

امتیاز ۶.۲ از مرجع IMDb

در این فیلم سراسر خنده و شادی شاهد ایده‌ای جذاب و بامزه هستیم که در کنار شوخی، حرف‌های جدیدی نیز برای گفتن دارد. در فیلم Rolling To You شاهد حضور یک تاجر موفق هستیم که برای به دست آوردن دل بانوان از هیچ کاری فروگذار نمی‌کند. نقش اول این فیلم برای شوخی تصمیم می‌گیرد سوار بر یک ویلچر با خانمی ملاقات کند و دلش را به دست آورد.

این خانم هم از او خوشش می‌آید و با معرفی این آقای دغل‌کار به خواهرش که آشنایی خوبی با وضعیت توان‌یابان دارد باعث ادامه رابطه می‌شود. رابطه‌ای که با چاشنی خنده از عشق و صمیمیت میان انسان‌ها سخن می‌گوید.


۲. فیلم My Blind Date With Life (محصول سال ۲۰۱۷)

۱۸ فیلم کمدی جذاب و بامزه برای شب‌های گرم تابستانی

امتیاز ۷.۱ از مرجع IMDb

زندگی با یک جوان خوش‌تیپ و سخت‌کوش که دانش‌آموز درس‌خوانی هم هست سر سازگاری ندارد و از قضای بد روزگار این جوان بینایی‌اش را از دست می‌دهد. تمامی اطرافیان و دوستان این جوان با وی از سر همدردی وارد می‌شوند اما جوان داستان ما نمی‌خواهد رویاهایش را به دلیل از دست دادن بینایی از دست بدهد.

این جوان سعی می‌کند به آرزویش جامعه عمل بپوشاند و در همین راستا در هتلی درجه یک مشغول به کار می‌شود. فیلم My Blind Date With Life در کنار اینکه نقش شیرین لبخند را بر لبان شما می‌نشاند، سرشار از لحظه‌هایی است که انسان را به فکر وا می‌دارد.


۳. فیلم Johnny English Strikes Again (محصول سال ۲۰۱۸)

۱۸ فیلم کمدی جذاب و بامزه برای شب‌های گرم تابستانی

روآن اتکینسون با‌ شخصیت مستر بین حسابی در دل طرفداران ایرانیِ مجموعه‌های کمدی جا خوش کرده است، این چهره‌سرشناس و هنرپیشه کمدی بریتانیایی در کنار شخصیت مستر بین، شخصیت دیگری با نام جانی انگلیش نیز خلق کرده است که ته‌مایه‌ای کمدی جاسوسی دارد.

در این فیلم جانی انگلیش که یک مامور کارکشته سازمان جاسوسی انگلیس است کار و حرفه خود را کنار می‌گذارد و به دنبال زندگی معمولی می‌رود. اما زندگی جاسوسی از وی دست بر نمی‌دارد و شاهد بازتاب جاسوس‌بازی‌های جانی انگلیش در زندگی جدید او هستیم. این فیلم همانند سایر کارهای روآن اتکینسون سرشار از لحظه‌های جذاب و خنده‌آور است و پیشنهاد می‌کنیم اگر از طرفداران این هنرپیشه هستید حتماً فیلم Johnny English Strikes Again را مشاهده کنید.


۴. فیلم Mamma Mia! 2 (محصول سال ۲۰۱۸)

۱۸ فیلم کمدی جذاب و بامزه برای شب‌های گرم تابستانی

امتیاز ۷.۳ از مرجع IMDb

اگر اهل تماشای فیلم باشید به احتمال زیاد نسخه‌ اول فیلم Mama Mia را دیده‌اید. نقش اول داستان این فیلم دختری بامزه و جذاب است که پدرخوانده‌های خود را به مهمانی در یونان دعوت می‌کند تا مادرش سورپرایز شود. مجموعه Mamma Mia سرشار از رقص و پایکوبی است و موسیقی‌‌های دلنواز این فیلم‌ها دل هر تماشاچی را شاد می‌کند.

در فیلم Mamma Mia ! 2 شاهد ادامه داستان هستیم و مطمئن باشید اگر از طرفداران مجموعه‌های موزیکال و بامزه هستید بدون شک این فیلم لحظات خوشی را در شب‌های تابستان برای شما رقم خواهد زد.


۵. فیلم Sorry to Bother You (محصول سال ۲۰۱۸)

۱۸ فیلم کمدی جذاب و بامزه برای شب‌های گرم تابستانی

امتیاز ۷.۵ از مرجع IMDb

نقش اول این فیلم فردی است با نام کاسیوس، او به شدت به کار نیاز دارد و توسط یک شرکت فروش تلویزیونی کالا استخدام می‌شود. در نگاه اول کاسیوس با شغل ساده‌ای طرف است و تنها کاری که باید انجام دهد این است که با مشتریان تماس بگیرد و به آن‌ها کالا بفروشد.

اما داستان به همین‌جا ختم نمی‌شود و از آنجایی که کاسیوس نژاد آمریکایی آفریقایی دارد مشتریان روی خوشی به وی نشان نمی‌دهند. اینجاست که یکی از همکارانش به او توصیه‌ می‌کند خودش را جای فروشنده‌های سفید پوست جا بزند و همین امر سر خنده و شوخی را در فیلم باز می‌کند. فیلم Sorry to Bother You با شوخ‌طبعی سعی میکند چالش‌هایی را که انسان‌ها در سر کار با آن‌ها روبرو هستن را نمایش دهد.


۶. فیلم Mr. Stein Goes Online (محصول سال ۲۰۱۷)

۱۸ فیلم کمدی جذاب و بامزه برای شب‌های گرم تابستانی

امتیاز ۶.۴ از مرجع IMDb

داستان این فیلم حول زندگی پیر زنده‌دلی نقش گرفته است که ۷۵ سال دارد. این پیرمرد که هنوز دلش جوان است در این سن و سال به فکر ارتقای روابط اجتماعی خود از طریق شرکت در کلاس‌های آنلاین می‌افتد. برای رسیدن به این هدف پیرمرد داستان ما از جوانی به نام الکس کمک می‌گیرد.

نقش اول داستان با حضور در دنیای اینترنت، پیرانه‌سر هوس جوانی می‌‌کند و لحظات شاد و بامزه‌‌ای را در این فیلم شاهد هستیم. حضور کاراکترهای جوان و پیر در این فیلم باعث شده است تا به دل مخاطبین با سن و سال‌های مختلف بنشیند.


۷. فیلم Family Heist (محصول سال ۲۰۱۷)

۱۸ فیلم کمدی جذاب و بامزه برای شب‌های گرم تابستانی

امتیاز ۵.۵ از مرجع IMDb

پدری جا افتاده و متشخص دو دختر جوان را به هتلی در یک کوهستان دعوت می‌کند. این دو دختر باهم خواهر هستند اما حتی روحشان از این قضیه بی‌خبر است. تعامل با این دو دختر جوان برای پدر این داستان کار سخت و دشواری نشان می‌دهد. ماجرا به همین جا ختم نمی‌شود و کاشف به عمل می‌آید که این پدر یکی از قهارترین سارقین آثار هنری است. جالب‌ اینجاست که این دو دختر از جانب پدر به هتل بدون انگیزه دعوت نشده‌اند و پدر داستان قصد دارد برای سرقت یک اثر هنری گران‌قیمت از دخترانش کمک بگیرد.

نقش اول این فیلم بر عهده ژان رنو است که ما ایرانی‌ها هنرنمایی وی را با فیلم لئون حرفه‌ای هرگز فراموش نخواهیم کرد. با این حساب پیشنهاد می‌کنیم اگر به کمدی‌هایی در ژانر سرقت علاقه دارید و دلتان برای ژان رنوی دوست‌داشتنی تنگ شده است فیلم Family Heist را از دست ندهید.


۸. فیلم Return of the Hero (محصول سال ۲۰۱۸)

۱۸ فیلم کمدی جذاب و بامزه برای شب‌های گرم تابستانی

امتیاز ۶.۴ از مرجع IMDb

یک افسر جوان و شجاع ارتش دل دختری با نام پائولین را بدست می‌آورد. این دختر جوان و رویاپرداز خواهر بزرگتری دارد که دختری واقع‌بین و جدی است و در مقابل این افسر جوان دست و دلش نمی‌لرزد.

در همین حین افسر جوان داستان ما به خط مقدم جبهه فراخوان می‌شود و نگرانی‌های پائولین از آنجایی شروع می‌شود که این افسر نامه‌ و پیغامی از جهبه برای او نمی‌فرستد. اینجاست که خواهر بزرگ‌تر پائولین آستین بالا می‌زند و شیوه‌های جالب و بامزه‌ای را برای تسلی دل خواهرش به کار می‌گیرد.

پیشنهاد می‌کنیم اگر به داستان‌های قرن نوزدهم میلادی علاقه دارید و دلتان برای خنده و شادی تنگ شده است حتماً به تماشای فیلم Return of the Hero بنشینید.


۹. فیلم Family Is Family (محصول سال ۲۰۱۸)

۱۸ فیلم کمدی جذاب و بامزه برای شب‌های گرم تابستانی

امتیاز ۵.۵ از مرجع IMDb

والنتین، مرد طراح پاریسی، با افراد سرشناس جامعه نشست و برخواست دارد و در محله‌ای با اسم و رسم زندگی می‌کند و سوار بر خودرویی لاچکری و شیک می‌شود. این چهره‌ سرشناس دل دختری زیباچهره را برده است و با وی زندگی می‌کند تا اینکه سر و کله خانواده‌ای در حومه پاریس پیدا می‌کند که از قرار معلوم اطلاعات زیادی از والنتین، این طراح جذاب و محبوب دارند.

ای داستان ممکن است در نگاه اول ساده و پیش پا افتاده به‌نظر برسد اما روایت فلسفی معناداری پشت داستان مخفی شده است که با خمیر مایه خنده و شادی بیان می‌شود.


۱۰. فیلم Book Club (محصول سال ۲۰۱۸)

۱۸ فیلم کمدی جذاب و بامزه برای شب‌های گرم تابستانی

امتیاز ۶.۶ از مرجع IMDb

بازنشستگی در تمامی فرهنگ‌ها در آرامش و رسیدگی به باغچه و بردن نوه‌ها به پارک خلاصه می‌شود اما همان‌گونه که شما هم بهتر از ما میدانید بازنشستگان زیادی را سراغ داریم که دل سرزنده‌ای دارند.

در این فیلم چهار بانوی متشخص که پا به سن گذاشته‌اند در باشگاه کتاب‌خوانی، خواندن کتاب معروف ۵۰ سایه خاکستری را شروع می‌کنند. این کتاب که روایتی از عشق و شوروحال جوانی دارد، قلب بانوان داستان را به تپش در می‌آورد تا ماجراهای جالبی را شاهد باشیم.

پیشنهاد می‌کنیم اگر به دنبال فیلمی متفاوت با چهره‌های سرشناس می‌گردید و می‌خواهید از ته دل حسابی بخندید فیلم Book Club را حتماً تماشا کنید.


۱۱. فیلم OverBoard (محصول سال ۲۰۱۸)

۱۸ فیلم کمدی جذاب و بامزه برای شب‌های گرم تابستانی

امتیاز ۵.۸ از مرجع IMDb

این فیلم با الهام از فیلمی با همین نام محصول سال ۱۹۸۷، ساخته شده است. در این فیلم شاهد روایت برعکس داستان فیلم OverBoard هستیم تا پس از بیرون افتادن میلیونری که صاحب یک کشتی لاکچری است، نوبت فرمانروایی خانمی فرا می‌رسد که ۳ دختر قد و نیم قد دارد.

این فیلم لحظه‌های بسیار شاد و مفرحی دارد و تا مدت‌ها بعد با به یاد آوری این لحظه‌ها دوباره خنده بر لبان شما نقش خواهد بست.


۱۲. فیلم The Last Word (محصول سال ۲۰۱۷)

۱۸ فیلم کمدی جذاب و بامزه برای شب‌های گرم تابستانی

امتیاز ۶.۶ از مرجع IMDb

هریت بانویی موفق است که با دقت و سختگیری تسلط کاملی به زندگی خود دارد. این بانوی وسواسی و مشکل‌پسند از دختر نویسنده‌ای درخواست می‌کند تا نوشته‌هایی برای پس از مرگش تدوین کند.

سختگیری و اخلاق هریت باعث شده تا اطرافیان نظر مثبتی در خصوص او نداشته باشند به همین دلیل به کمک این دختر جوان به دنبال اصلاح نظر دوستان و آشنایان می‌افتد تا چهره‌ای خوب و دلنشین پس از مرگ داشته باشد. این فیلم نه تنها مخاطب را به خنده وامی‌دارد بلکه انسان را به این فکر رفتارهای خود در گذشته و حال می‌اندازد.


۱۳. فیلم Jumanji: Welcome to the Jungle (محصول سال ۲۰۱۷)

۱۸ فیلم کمدی جذاب و بامزه برای شب‌های گرم تابستانی

امتیاز ۷.۰ از مرجع IMDb

نسخه اصلی فیلم جومانجی برای ما ایرانی‌ها با بازی هنرپیشه فقید رابین ویلیامز کاملاً آشنا است و در نسخه جدید این فیلم به لطف داستان‌پردازی ناب و ایده‌های جذاب نویسندگان شاهد صحنه‌های جالب و جذابی هستیم که ماجراجویی را با کمدی تلفیق کرده است.

گفتگوهای میان هنرپیشه‌ها، صحنه‌های اکشن و دلهره‌آور و ریتم دلنشین این فیلم باعث شده تا یک بار دیگر خاطرات شیرین نسخه اول جومانجی در ذهن مخاطبین تکرار شود.


۱۴. فیلم Brad’s Status (محصول سال ۲۰۱۷)

۱۸ فیلم کمدی جذاب و بامزه برای شب‌های گرم تابستانی

امتیاز ۶.۵ از مرجع IMDb

برَد از کودکی سودای موفقیت در سر داشت و آینده‌ای درخشان را برای خود ترسیم کرده بود اما روزگار برنامه‌های دیگری برای برد در نظر داشت و این کودک خوش‌فکر و آینده‌نگر در بزرگسالی موفقیت زیادی کسب نمی‌کند و به یک کارمند ساده تبدیل می‌شود.

برد همسری دوستداشتنی و پسری باهوش دارد که قرار است راهی دانشگاه شود، اما برد بیشتر نگران موقعیت‌های از دست رفته خودش است و به همراه پسرش قصد انجام کارهای بزرگتری را دارد.

در این فیلم با اثری کمدی و درام طرف هستیم که در میان شوخی و خنده قصد دارد معنای زندگی را پیدا کند.


۱۵. فیلم Game Night (محصول سال ۲۰۱۸)

۱۸ فیلم کمدی جذاب و بامزه برای شب‌های گرم تابستانی

امتیاز ۷.۰ از مرجع IMDb

مکس و آنی هر هفته به انجام بازی می‌پردازند و رازهای نهفته‌ای را پیدا می‌کنند تا اینکه در یکی از این بازی‌ها برادر مکس نقشه‌ای تازه برای آن‌ها طرح می‌کند تا حسابی سرگرم شوند. این نقشه باعث می‌شود به دنیای جدیدی وارد شوند و زندگی خود را به خطر بیاندازند.

فیلم Game Night اثری مهیج و دلهره‌آور است که با بهره گرفتن از ته‌مایه‌های کمدی لحظات شادی را برای مخاطب به ارمغان می‌آورد.


۱۶. فیلم Dog Days (محصول سال ۲۰۱۸)

۱۸ فیلم کمدی جذاب و بامزه برای شب‌های گرم تابستانی

امتیاز ۵.۶ از مرجع IMDb

فیلم‌های عاشقانه کمدی همیشه طرفداران زیادی دارد و در این فیلم شاهد نسخه‌ای دیگر از عشق هستیم که با داستانی جذاب و خنده‌دار روایت می‌شود. تمامی شخصیت‌های این فیلم عاشق سگ‌ها هستند و هما‌ن‌گونه که حتماً می‌دانید سگ‌ها استعداد خوبی برای انجام شیرین‌کاری و شوخی‌های بامزه دارند.

در نتیجه اگر شما هم از طرفداران سگ‌ها هستید و به فیلم‌های خنده‌دار علاقه دارید پیشنهاد می‌کنیم فیلم Dog Days را از دست ندهید.


۱۷. فیلم Eighth Grade (محصول سال ۲۰۱۸)

۱۸ فیلم کمدی جذاب و بامزه برای شب‌های گرم تابستانی

امتیاز ۸.۳ از مرجع IMDb

در این فیلم شاهد روایت زندگی دختری دبیرستانی با نام کایلا هستیم. کالا همانند سایر دختران هم سن و سال خود قصد دارد در آینده دختری مشهور و با نفوذ شود. برای رسیدن به این هدف می‌خواهد یک کانال یوتیوب راه‌اندازی کند تا از این طریق استعدادش را به جهانیان ثابت کند. اما طبق معمول همه چیز بر اساس نقشه پیش نمی‌رود و در فضای آنلاین بازخورد مثبتی بدست نمی‌آورد.

حتی دوستان کایلا نیز علاقه‌ای به کارهای او نشان نمی‌دهند و تمایلی به لایک کردن و گذاشتن پست برای کارهای او نشان نمی‌دهند. این فیلم کمدی حکایت از سختی‌هایی دارد که بسیاری از نوجوانان امروزی با آن‌ها سروکار دارند.


۱۸. فیلم Destination Wedding (محصول سال ۲۰۱۸)

۱۸ فیلم کمدی جذاب و بامزه برای شب‌های گرم تابستانی

در این فیلم شاهد حضور کیانا ریوز و ویونا رایدر هستیم، این دو که هر دوران مجردی را سپری می‌کنند عازم مراسم عروسی هستند که اتفاق‌های مختلفی باعث می‌شود سرنوشت این دو را در کنار هم قرار دهد.

در این فیلم همانند زندگی واقعی شاهد روایت عشق و دلباختگی هستیم که کارگردان با اضافه کردن چاشنی کمدی باعث جذابیت بیشتر آن شده است.

در پایان پیشنهاد می‌کنیم اگر شما هم به فیلم‌های کمدی علاقه دارید و اخیراً فیلم خنده‌داری دیده‌اید، در قسمت نظرات نام این فیلم را با ما و سایر کاربران در میان بگذارید.

نظرات() 

درست است که فرص و اسپری حشره کش تمام حشره ها را از بین میبرد ولی مهم است به چه قیمتی در زمان بارداری زنان از ان ها استفاده کنیم؟؟ادامه مطلب را دنبال کنید...

تحقیقات جدید از انجمن بارداری اعلام کرده است، نوزادان به عنوان یکی از آسیب پذیر ترین افراد در برابر آثار مضر قرص حشره کش به شمار می روند. این تاثیرات در دوران بارداری به مراتب می تواند بر جنین بیشتر باشد.

حشره کش ها چه هستند؟

حشره کش ها از جمله محصولات شیمیایی هستند که برای نابود کردن حشرات موذی و آزار دهنده مورد استفاده قرار می گیرند. حشره کش ها معمولا در انواع اسپری، قرص یا به صورت حشره کش برقی(الکترونیکی) موجود بوده و نحوه استفاده آن ها با هم متفاوت است.

احتمال آسیب در برابر حشره کش ها

همه افراد ممکن است در شرایط مختلفی در معرض حشره کش های شیمیایی قرار گیرند. این تماس ممکن است بر اثر آلودگی، جذب آن ها از طریق پوست و یا وارد شدن ذرات سمی حشره کش در دهان صورت گیرد. تماس فرد با حشره کش و استنشاق آن ممکن است خطرات و عوارض زیادی به همراه داشته باشد.

اثرات حشره کش ها بر جنین در دوران بارداری چیست؟

با توجه به شواهدی در مورد استفاده از حشره کش در زمان بارداری می توان گفت که، بین تماس و استفاده حشره کش ها در دوران بارداری و پیامدهای عصبی و اختلالات در جنین، ارتباط وجود دارد. مطالعات نشان داده است که قرار گرفتن در معرض برخی حشره کش ها در دوران بارداری با زایمان زودرس ارتباط دارد.

به همین ترتیب، افزایش رفلکس های غیر طبیعی در نوزادان، رشد ذهنی پایین در 24 ماهگی و افزایش خطر اختلال در رشد، ممکن است در اینگونه موارد ایجاد شود.

مطالعه دیگری نشان داده است که کودکان متولد شده از مادرانی که در دوران بارداری ، در معرض گروه های مختلف آفت کش ها و یا حشره کش ها بوده اند، دارای افزایش سطح بالای رفتارهای مرتبط با اختلال بیش فعالی و کمبود توجه بودند.

عوارض حشره کش برای خانم‌های باردار

همچنین می توان گفت که یکی از اثرات منفی استفاده از حشره کش بر جنین، خطرات قابل توجه رشد جنین است. در واقع، محققان معتقدند که اثرات این مواد شیمیایی بر روی هوش( IQ )کودک شبیه به اثرات سرب است.

چگونه زنان باردار می توانند در مواجهه با حشره کش ها خطرات آن را به حداقل برسانند؟

یکی از راه های مهم برای کاهش خطرات و عوارض حشره کش ها در دوران بارداری، مصرف زیاد میوه ها و سبزی های آلی است.مصرف غذاهای ارگانیک می تواند بدن را پاکسازی کرده و همچنین نوشیدن آب فراوان می تواند سموم بدن را دفع کند.

خطرات سوزاندن قرص حشره کش

یکی از انواع حشره کش ها، قرص حشره کش است که معمولا با قرار دادن آن ها درون محفظه ای مخصوص و به برق زدن، باعث نابود کردن حشرات می شود. ماده ای به نام پرمترین در این قرص حشره کش وجود دارد که باعث اختلال در سیستم عصبی حشرات و در نتیجه مردن آن ها می شود.

در رابطه با اثرات مخرب قرص های حشره کش باید گفت که هر نوع ماده سمی و یا شیمیایی که باعث از بین رفتن حشرات و یا موجودات دیگر می شود، در نهایت و به مرور زمان هم می تواند بر انسان تاثیر گذار باشد. همانطوری که اثرات سمی این ماده بر سیستم عصبی حشرات می تواند کشنده باشد، ممکن است بر اعصاب فرد هم تاثیر گذار باشد.

این اثرات مخرب زمانی بیشتر می شود که شما برای اثر دهی بیشتر قرص حشره کش، آن ها را بسوزانید. زمانی که قرص را می سوزانید، بخار و یا پودری که از آن خارج می شود می تواند برای ریه فرد بسیار خطرناک باشد. این کار باعث تنگی نفس و مشکلات ریوی می شود.

به همین دلیل توصیه می شود که از سوزاندن قرص حشره کش خودداری کنید زیرا این کار هم برای افرادی که مشکلات ریوی و قلبی داشته و هم افراد سالم، بسیار مضر است و به مرور باعث بروز سرفه و یا حتی آسم می شود.

برخی افراد هم نسبت به تمام حشره کش ها آلرژی داشته و ممکن است در معرض آسیب جدی قرار گیرند. این آسیب ها ممکن است به شکل مشکلات پوستی، تاول و یا قرمزی باشد.

عوارض اسپری حشره کش

حشره کش ها برای نابود کردن حشرات موذی بسیار مناسب هستند، اما آیا از عوارض و خطرات این حشره کش ها اطلاعی دارید؟

باید بدانید که زمانی که از اسپری حشره کش استفاده می کنید، ذرات سمی حشره کش در هوا پخش شده و می تواند به طور مستقیم وارد دهان و ریه فرد شود.

این ذرات، حاوی مواد سمی بوده و می تواند در فرد ایجاد مسمومیت کند. حتی تماس دست با ذرات سمی حشره کش ها می تواند مشکلات پوستی ایجاد کند. علاوه بر بروز مشکلات پوستی، مواد سمی حشره کش ها بسیار قوی بوده و می تواند بلافاصله به پوست جذب شده و مشکلات دیگری برای بدن ایجاد کند.

زمانی که ذرات حشره کش در هوا اسپری می شود، این ذرات که حاوی ماده به نام کاربامات هستند، در صورت وارد شدن به دهان و تنفس کردن آن ها ممکن است مشکلات تنفسی برای فرد ایجاد کنند. حتی حشره کش های قوی تر باعث بروز مسمومیت های جدی شده و اثرات و علائم پر خطری برای بدن دارند.

عوارض حشره کش برای خانم‌های باردار

روش مناسب استفاده از حشره کش ها

در صورتی که تصمیم به نابود کردن حشرات موذی را دارید، بهتر است در استفاده از آن ها کاملا احتیاط کرده و از تماس با آن ها و یا اسپری شدن آن ها بر روی میوه ها و یا البسه خود و کودکان خودداری کنید. بهتر است هنگام اسپری کردن، به مدت 10 دقیقه، وارد اتاق نشوید و اجازه دهید تا اثر آن از بین برود.

استشمام بوی حشره کش در بارداری

زنان باردار در دوران حساسی بوده و باید در این دوران از خود و جنین به درستی مراقبت کنند. هر گونه ماده سمی و وارد شدن آن به بدن می تواند برای مادر و جنین بسیار خطرناک باشد.

توصیه می شود که زنان باردار از استنشاق حشره کش ها خودداری کنند و در محیطی که قرص حشره کش استفاده شده است، قرار نگیرند.

این عوارض می تواند در سه ماهه اول بارداری بیشتر باشد زیرا در این زمان، نخاع و سیستم عصبی جنین شکل می گیرد و وارد شدن مواد سمی به بدن ممکن است برای جنین مضر باشد. در اینگونه موارد و در صورت استنشاق حشره کش در دوران بارداری، پنجره و در را باز کرده و از وسایل تهویه هوا برای از بین رفتن ذرات حشره کش استفاده کنید.

نظرات() 

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :